Програли бездарно: “Прикарпаття” осоромилося у грі проти “Ниви” (ВІДЕО)

29 жовтня гравці івано-франківського МФК “Прикарпаття” на виїзді зазнали найбільшої в історії поразки від географічного сусіда – тернопільської “Ниви” – 4:0.

У першому колі Прикарпаття виграло в тернополян завдяки голу Сондея, що дало йому перевагу над Нивою в особистих зустрічах. Але саме тернополяни були успішнішими в останніх турах, тож перед 10-м туром посідали четверте місце з 1-очковою перевагою перед найближчими переслідувачами, пише Спортарена.

Нива до принципового матчу підійшла суттєво ослабленою – на флангах не могла використати захисника Хруставку та півзахисника Гаталу, а спортивний директор клубу Задорожний стежив за грою з трибун, тоді як на лаві залишався один помічник тренера Олег Діброва. Втім, і в гостей залишаються суттєві втрати, хоч і повертаються в гру такі важливі гравці, як Піцан і Писко. Поза грою вінгер Волошинович, чиї швидкість і техніка зазвичай допомагають прикарпатцям у матчах проти найсильніших суперників.

У дебюті матчу суперники показали гостроту: але якщо Різник зачепитися за м’яч на оперативному просторі не зумів, то Писко досить небезпечно здалеку пробивав по воротах Ниви. У відповідь тернопільський оборонець Зінь небезпечно підключався на штрафний, але удар головою з меж карного майданчика вийшов у нього неточним. Однак саме цей момент натякнув на те, що сталося трішки пізніше й дало Ниві бажану – навіть подвійну! – перевагу в рахунку.

Спочатку Сухоручко похвально поборовся за м’яч біля лівого кутового прапорця й заробив корнер, подачу Дорошенка намагався перервати, та лише підбив, прикарпатець Цюцюра на ближній стійці. А на дальній Максим Демчук лівою ногою буцнув м’яча в незахищену частину воріт – 1:0. Перший гол у сезоні від оборонця, який охоче підключається на стандарти. Та це ще було не все! Тепер уже Волохатий заробив корнер на тому ж лівому фланзі, Дорошенко цього разу вирішив розігратися з Козаком, той навісив, а Андрій Зінь забив головою в падінні – 2:0! Другий гол у поточній першості для іншого центрбека Ниви.

Цей нокдаун міг виявитися для прикарпатців нокаутом – невдовзі активний Дорошенко вже пробивав здалеку, і голкіпер Піцан (він вперше грав на виїзді з вересня місяця) не без труднощів парирував цей удар. А перед самою перервою Сухоручко не зумів скористатися хорошою передачею Сливи, знаходячись поруч із воротами. Забий ще й Данило – і перший тайм можна було б вважати ідеальним для тернополян. Не менш активно Нива почала й другий тайм: Різник настільки був близьким до успіху, пробиваючи здалеку, що м’яч аж просвистів над каркасом воріт.

Прикарпаття старалося відігратися, особливо небезпечними були кутові, після яких нерідко вступав у гру воротар Механів. Але після подачі одного з цих стандартів півзахисник гостей Демків необов’язково зачепив суперника ногою вже після того, як пройшов м’яч. Навіщо це було – неясно. Арбітр Михайлюк не залишив момент поза увагою й вилучив гравця івано-франківців.

У кількісній більшості вже Нива провела кілька гострих атак за участі нападників і Дорошенка, проте то влучності не вистачало господарям, то холоднокровності в останньому пасі. Але час і заміни грали за тернополян. І ось в одній із стрімких атак, яку з глибини починав все той же Дорошенко, Різник вдало підключив Бея, а «джокер» господарів з правої пробив повз воротаря – 3:0. Таких стрімких атак Нива провела не одну та не дві, тож третій гол не суперечив логіці подій. Більше того, Данило Сухоручко в боротьбі з Французом заробив і реалізував пенальті, з правої ноги розвівши м’яч і воротаря – 4:0.

Різник, Волохатий і Сухоручко в другому таймі могли забивати ще не один раз. Нива виграла битву за чемпіонський раунд, вперше від 1996 року перегравши Прикарпаття з розгромним рахунком (тоді команди ще грали в Вищій лізі).

Наставник іванофранківців Олег Рипан не приховував розчарування від такого рахунку.

“Для нас ця гра була важлива. Ми готувалися… Ми її програли. Програли бездарно. На такі ігри треба виходити з злостю спортивною. Треба показати зуби…Просто програли бездарно. Рахунок по грі”, – сказав після гри Рипан.