Професор Олег Малярчук таки отримає мистецьку премію

На офіційному сайті Калуської міської ради 7 листопада оприлюднили розпорядження Калуського міського голови Андрія Найди «Про присудження премії імені Івана Рубчака у 2022 році». 08 Листопада, 2022, 16:00 Калуш Переглядів: 182 Комісія приймає рішення про присудження премії шляхом таємного голосування

За документом, премію отримають четверо калушан:

Лауреат у галузі музично-виконавської майстерності та естетичного виховання — Леся Мелимука, заступниця директора з навчально-виховної роботи, викладач-методист  відділу народних струнних інструментів Калуської дитячої музичної школи (директор Калуської дитячої музичної школи з 2006 по 2022 рік);

Лауреат у галузі творчої художньої діяльності — Ігор Липовський, керівник народного аматорського молодіжного театру «ЛЮБАРТ» комунального закладу «Палац культури «Мінерал», драматург;

Лауреат у галузі образотворчого мистецтва — Йосип Кравець, живописець, митець, художник, член Національної спілки художників України;

Лауреат у галузі літератури та історико-дослідної справи — Олег Малярчук, доктор історичних наук, професор кафедри філології та перекладу Івано-Франківського технічного університету нафти і газу, член правління Івано-Франківської обласної організації Національної спілки краєзнавців України, член ради Івано-Франківського обласного об’єднання Всеукраїнського товариства «Просвіта» імені Тараса Шевченка, член Наукового товариства імені Тараса Шевченка у Львові, головний редактор збірника наукових статей «Калуські історичні студії», краєзнавець, волонтер музейної справи.

За розпорядженням, кошти на преміювання — 31200 гривень мають бути виділені із міської цільової програми «Розвиток культури на 2020-2022 роки», інформують “Вікна”.

Нагадаємо, премію імені Івана Рубчака Калуська міська рада застувала у 2019 році. Премію присуджують щорічно у розмірі трьох прожиткових мінімумів доходів громадян (зараз — 7800 гривень) і вручають до Всеукраїнського дня працівників культури та аматорів народного мистецтва (9 листопада).

До цього року премію присуджували у трьох номінаціях, у вересні цього року міська рада внесла зміни до Положення, за яким присуджують премію імені Івана Рубчака. А саме збільшено кількість можливих лауреатів премії: тепер можна присудити максимум чотири премії на рік. Відповідно зросла і кількість номінацій, у яких присуджують премії: до галузі музично-виконавської майстерності та естетичного виховання, галузі літератури та історико-дослідницької справи та галузі творчої художньої діяльності додалася галузь образотворчого мистецтва.

Як повідомляли «Вікна» засідання комісії з присудженням премії імені Івана Рубчака відбулося 21 жовтня. Тоді на засіданні були присутніми 10 членів комісії й визначилися лауреати премії у трьох номінаціях. Кандидати у номінації «Лауреат у галузі літератури та історико-дослідницької справи» отримали рівну кількість голосів (по п’ять) від членів комісії. Це відома літературознавиця, заслужений вчитель України Оксана Тебешевська та доктор історичних наук, викладач Олег Малярчук. Відтак, як повідомляла влада, згідно з Положенням про премію імені Івана Рубчака, переможця у даній номінації цього року не визначено.

Однак 31 жовтня провели ще одне засідання комісії, на якому вже були присутніми 11 членів. 5 голосів на свою підтримку здобула кандидатура Оксани Тебешевської, 6 голосів — Олега Малярчука, який і став лауреатам.

Нагадаємо, комісія приймає рішення про присудження премії шляхом таємного голосування.

"Давній Галич" - Новини Галича та Івано-Франківщіни