Працівникам “Карпатнафтохіму” виплатили всю заборговану зарплату, — нардеп Прощук

За словами народного депутата Едуарда Прощука, станом на 20 березня працівники нафтохімічного підприємства отримали кількамісячну заборгованість із зарплати. 21 Березня, 2023, 18:00 Калуш Переглядів: 884 Подальша доля “КАРПАТНАФТОХІМу” досі невідома Головні новини Калуша та Прикарпаття у Телеграм

“Карпатнафтохім. Інформація з офіційного джерела — станом на вчора заборгованість по заробітній платі працівникам підприємства виплачена повністю”, — повідомив у соцмережі народний депутат Едуард Прощук.

За його словами, важко прогнозувати, що буде в юридичному аспекті на підприємстві далі, адже справа залишається відкритою. Але факт виплати зарплати — вже хороший крок.

Тим часом, чи є відповідь уряду на звернення народного депутата щодо проблем ТзОВ “КАРПАТНАФТОХІМ”, поки що невідомо.

Інформації на сайті нафтохімчного підприємства про виплату зарплати немає. Остання інформація була опублікована 2 листопада минулого року. Як відомо, через початок кримінальної справи усі рахунки калуського ТзОВ “Карпатнафтохім” заблоковано. Близько 2500 працівників залишились без засобів до існування.

Як повідомляли “Вікна”, працівники “Карпатнафтохіму” три місяці не отримували зарплати.

За словами заступника генерального директора підпримства Ярема Рудик, Служба фінансового моніторингу станом на 7 лютого своє блокування рахунків підприємства зняла. Однак проводити фінансові операції підприємство не може, оскільки ухвалою Печерського районного суду міста Києва від 10 січня було накладено арешт на поточні рахунки ТОВ «Карпатнафтохім», з яких можна платити лише податки. У колективі зріє соціальна напруга. Під загрозою також функціонування очисних споруд та підтримка у безпечному стані об’єктів підприємства.

Крім того, склалася критична ситуація із забезпеченням виплат особовому складу 24-ої пожежно-рятувальної частини, до якої входять 87 штатних одиниць, а також необхідна техніка.

Ця державна пожежно-рятувальна частина дислокується на ТОВ «Карпатнафтохім», а її основним завдання є забезпечення протипожежної охорони потенційно небезпечних об’єктів підприємства. 24 пожежно-рятувальну частину відповідно до договорів між Головним управлінням ДСНС в області та ТОВ «Карпатнафтохім» фінансує підприємство.

Довідка. “Карпатнафтохім” створений у 2004 році на базі потужностей калуського підприємства “Оріана”. Завод спеціалізується на виробництві хлору, каустичної соди, вінілхлориду, етилену, поліетилену і пропилену. Власником “Карпатнафтохіму” раніше був російський “Лукойл”, зараз — нідерландська Karpaty Chemical, бенефіціари якої Ільхам Мамедов та Ігор Щуцький купили завод у “Лукойлу” після того, як він потрапив під санкції. Після початку російського вторгнення “Карпатнафтохім” зупинив роботу.

"Давній Галич" - Новини Галича та Івано-Франківщіни