Посмертний донор із Івано-Франківська врятував життя 19-річній дівчині та 37-річному чоловікові

Лікарі першого територіального медичного об’єднання Львова пересадили нирки від посмертного донора з Івано-Франківська і врятували життя 19-річній франківці та 37-річному тернополянину.

11 Березня,
2022,
18:30
Прикарпаття

Переглядів: 569


Ілюстроване фото. Пацієнти перебувають в нормальному стані.

Операцію провели 7 березня, розповів медичний директор Івано-Франківської обласної клінічної лікарні Андрій Яворський.

Донором став 40-річний чоловік, який потрапив до медзакладу з інсультом, інформує “Суспільне”.

“У чоловіка був важкий інсульт — великий крововилив, несумісний з життям. Після смерті пацієнта його дружина погодилася, аби медики провели трансплантацію”, — розповів Андрій Яворський.

Обоє реципієнтів мали ниркову недостатність і перебували на гемодіалізі. Одна з них — 19-річна жителька Івано-Франківська.

“Дівчині пощастило, що підійшла група крові й типування. Все збіглося для пересадки. Вона перебувала у нашій лікарні на діалізі, була внесена в реєстр (Єдина державна інформаційна система трансплантації — ред.). Ми знали, які в нашій області є пацієнти, відправили аналізи дівчини у Львів — усе підійшло”, — розповів Андрій Яворський.

Людей оперували дві команди львівських трансплантологів.

“Ми зв’язувалися з лікарями зі Львова. Станом на сьогодні з пацієнтами все добре. Нирки функціонують, стан задовільний, післяопераційний період проходить добре”, — сказав Андрій Яворський.

"Давній Галич" - Новини Галича та Івано-Франківщіни