Попри дискредитацію “Костанзи”, Калуська ТЕЦ забезпечить місто теплом

Опалювальний сезон у Калуші за рішенням виконком розпочався 9 листопада. Однак Калуська ТЕЦ цього дня тепло споживачам міста не подала. А вже 11 листопада офіційний сайт Калуської міської ради повідомив про засідання міського оперативного штабу зі сталого проходження опалювального сезону. Констатували, що представники філії «Калуська ТЕЦ» ТзОВ «КОСТАНЗА» на засідання оперативного штабу не з’явилися, а рішення про початок опалювального сезону підприємство ігнорує. 14 Листопада, 2022, 15:00 Калуш Переглядів: 2442 Об 11.00 сьогодні, 14 листопада, було включено мережний насос ТЕЦ для забезпечення подачі теплоносія на Калуш

Однак, як з’ясувалося, філія «Калуська ТЕЦ» ТОВ «КОСТАНЗА» отримала лист-підтвердження про технічну готовність КП «Калуська енергетична компанія» отримувати теплову енергію лише 14 листопада і одразу ж розпочала подачу теплоносія на місто.

Підприємство надало “Вікнам” свої роз’яснення щодо централізованого теплопостачання міста Калуша та відповіло на претензії з боку міської влади:

“Порушені у дописі  Калуської міської ради  від 11.11.2022 р. питання щодо підготовки міста Калуша до опалювального сезону зачіпають ділову репутацію та завдають суттєві іміджеві втрати Товариству  з обмеженою відповідальністю «КОСТАНЗА».

Висновки, до яких у вищенаведеному дописі прийшли представники Калуської міської ради, є необґрунтованими, зроблені на підставі неповно і всебічно з’ясованих обставин та не підтверджені доказами.

З приводу піднятих у дописі питань вважаємо за необхідне зазначити, що Товариство з обмеженою відповідальністю «КОСТАНЗА» залишає за собою право на відповідь та надання коментарів до вищенаведеного допису.

Зазначаємо, що Калуська міська рада є органом управління та засновником комунального підприємства «Водотеплосервіс», яке надавало послуги з транспортування теплової енергії Державному підприємству «КАЛУСЬКА ТЕЦ-НОВА» правонаступником якого є Товариство  з обмеженою відповідальністю «КОСТАНЗА» на підставі Договору купівлі–продажу об’єкта малої приватизації єдиного майнового комплексу державного підприємства «Калуська теплоелектроцентраль-нова» за результатами електронного аукціону з умовами №UA-PS-2021-10-31-000002-1 від 30.11.2021р. та підписання Акту приймання – передачі єдиного майнового комплексу державного підприємства «Калуська теплоелектроцентраль-нова».

Загальна сума заборгованості комунального підприємства «Водотеплосервіс», підтверджена судовими рішеннями станом на  01.11.2022 року, становить  272 085 675,30 грн основного боргу, 22 363 937,30 грн — штрафних санкцій та 61 969 286,40 грн — судових витрат.

Сам факт наявності боргу комунального підприємства «Водотеплосервіс» Калуської міської ради  перед  ДП «КАЛУСЬКА ТЕЦ-НОВА»/ ТОВ «КОСТАНЗА» свідчить про невиконання взятих на себе зобов’язань комунального підприємства перед теплопостачальною організацією у попередні опалювальні періоди і як наслідок неналежний контроль з боку органу місцевого самоврядування за діяльністю менеджменту комунального підприємства та помилкові управлінські рішення останнього.

Вважаємо за необхідне зазначити, що відповідно до пункту четвертого розділу четвертого Ліцензійних умов провадження господарської діяльності з транспортування теплової енергії магістральними і місцевими (розподільчими) тепловими мережами при провадженні ліцензованої діяльності ліцензіат (у свій час КП «Водотеплосервіс», а зараз КП «Калуська енергетична компанія» Калуської міської ради) повинен забезпечити наявність приладів обліку, встановлених на межі балансової належності (відповідальності) (або у разі відсутності технічної можливості в іншій точці обліку відповідно до договору), у точках надходження та відпуску теплової енергії з теплової мережі та їх повірки або державної метрологічної атестації.

Відповідно до вимог Закону України «Про комерційний облік теплової енергії та водопостачання» оснащення будівель вузлами комерційного обліку та обладнанням інженерних систем для забезпечення такого обліку здійснюється оператором зовнішніх інженерних мереж або власником зовнішніх інженерних мереж (у свій час КП «Водотеплосервіс», а зараз — КП «Калуська енергетична компанія» Калуської міської ради).

Впродовж усіх опалювальних періодів менеджмент КП «Водотеплосервісу», а зараз  КП «Калуська енергетична компанія» Калуської міської ради не забезпечив наявність приладів обліку у точках надходження та відпуску теплової енергії з теплової мережі та їх повірки або державної метрологічної атестації та оснащення будівель вузлами комерційного обліку.

Наслідком цього є збиткова діяльність ДП «КАЛУСЬКА ТЕЦ-НОВА»/ТОВ «КОСТАНЗА» у частині транспортування теплової енергії через величезні втрати теплової енергії під час її транспортування, викликані неналежним станом мереж транспортувальної організації та внутрішньо будинкових мереж.

Відповідно до вимог Ліцензійних умов провадження господарської діяльності з транспортування теплової енергії магістральними і місцевими (розподільчими) тепловими мережами діяльність у сфері транспортування теплової енергії здійснюється на підставі  укладеного між сторонами Договору на транспортування теплової енергії. 

Впродовж опалювальних періодів 2020-2021, 2021-2022, 2022-2023 років укладення Договору на транспортування теплової енергії  відбувалося/ відбуваються виключно у судовому порядку у зв’язку з тим, що для ДП «КАЛУСЬКА ТЕЦ-НОВА»/ ТОВ «КОСТАНЗА» критично важливим є прописати у Договорі порядок  фіксування засобами обліку  обсяг теплової енергії переданої для транспортування від ТОВ «КОСТАНЗА» до КП «Калуська енергетична компанія» та, своєю чергою, порядок фіксування  обсягу протранспортованої теплової  енергії  мережами для кінцевого споживача, тому що за відсутності обліку протранспортованого обсягу теплової енергії неможливо визначити втрати теплової енергії під час транспортування теплової енергії.

Для КП «Калуська енергетична компанія», а раніше КП «Водотеплосервіс» Калуської міської ради, критично важливим є уникнути відповідальності за понесені втрати.

У 2021 році Державне підприємство «Калуська ТЕЦ–нова», правонаступником якого є ТОВ «КОСТАНЗА», звернулося до Господарського суду Івано-Франківської області з позовом до КП «Калуська енергетична компанія» Калуської міської ради про зобов’язання КП  «Калуська енергетична компанія» укласти договір про надання послуг з транспортування теплової енергії магістральними та місцевими (розподільчими) тепловими мережами (справа № 909/952/21).

14.04.2022 року Господарським судом Івано-Франківської області по справі № 909/952/21 прийнято рішення позов ДП «КАЛУСЬКА ТЕЦ-НОВА» до відповідача КП «Калуська енергетична компанія» Калуської міської ради задовольнити.

Договір про надання послуг з транспортування теплової енергії магістральними та місцевими (розподільчими) тепловими мережами визнано укладеним у редакції ДП «КАЛУСЬКА ТЕЦ-НОВА».

Договір з надання послуг на транспортування теплової енергії на опалювальний період 2022-2023 років теж буде укладено у судовому порядку.

Наостанок зазначаємо, що у всі попередні роки підготовка до опалювального сезону відбувалася за тісної комунікації з органом місцевого самоврядування щодо організації робіт з підготовки до опалювального сезону.

Наразі така комунікація з Калуською міською радою відсутня, наслідком якої є поява у засобах масової інформації замовних статей, які дискредитують ТОВ «КОСТАНЗА», що для нас є незрозумілим.

Таким чином ставиться під сумнів сама мета господарської діяльності  ТОВ «КОСТАНЗА» з надання  послуги з постачання теплової енергії споживачам міста Калуша — одержання прибутку за таку діяльність.

Додатково вважаємо за необхідне зазначити, що лише 14.11.2022 року Філія «Калуська ТЕЦ» ТОВ «КОСТАНЗА» отримала лист-підтвердження про технічну готовність КП «Калуська енергетична компанія» Калуської міської ради отримувати теплову енергію, вироблену структурним підрозділом товариства, що, своєю чергою, підтверджує безпідставність звинувачень теплоелектроцентралі у відсутності факту теплопостачання міста Калуша.

Крім того, Філією «Калуська ТЕЦ» ТОВ «КОСТАНЗА» письмово попереджено КП «Калуська енергетична компанія» Калуської міської ради про те, що об 11.00 14.11.2022 року буде включено мережний насос для забезпечення подачі теплоносія на місто Калуш, чим підтверджено готовність товариства забезпечити тепловою енергією споживачів міста Калуш та безпідставність припущень щодо зриву початку опалювального періоду 2022-2023 років, не зважаючи на окремі факти свідомої дискредитації окремими суб’єктами ділової репутації ТОВ «КОСТАНЗА».

"Давній Галич" - Новини Галича та Івано-Франківщіни