Після підриву Каховської ГЕС у водоймах Миколаївщини виявили холероподібний вібріон – Новини України

Після підриву Каховської ГЕС у водоймах Миколаївщини виявили холероподібний вібріон - Новини України

Фото: facebook.com/mocdc.mk.ua

У Миколаївській області, яка зазнала затоплення після підриву росіянами Каховської гідроелектростанції, виявили у водоймах холероподібний вібріон. Вірус може спричинити спалах гострих кишкових інфекцій. Про це повідомляє пресслужба обласного центру контролю та профілактики хвороб.

– Станом на 18 червня 2023 року, за результатами проведених досліджень, холерного вібріона у воді не виділено, проте виділено холероподібний вібріон, який є маркером можливої ​​наявності холерного вібріона, – йдеться у повідомленні.

Так, під загрозою поширення інфекції: нар. Інгулець у Снігурівці; Бузький лиман – пляж “Чайка”, рекреаційна зона “Намив” та річка Інгул у Миколаєві; Дніпро-Бузький лиман”.

Також за мікробіологічними показниками лактозо-позитивна кишкова паличка становить р. Інгулець – 240000000, а у Дніпро-Бузькому лимані – 6200 – 13000, при допустимому рівні 5000 одиниць.

– на санітарно-хімічні показники в нар. Інгулець не відповідав нормативам розчинений кисень, сухий залишок, хлориди, залізо та біологічне споживання кисню, у Дніпро-Бузькому лимані відзначається перевищення гранично допустимих концентрацій по аміаку, – наголосили у центрі.

Як зазначили у відомстві, нафтопродукти та пестициди у відібраних на дослідження пробах із водойм Миколаївщини відсутні. Водночас місцевих жителів закликали не вживати воду та рибу з миколаївських річок, а також дотримуватись правил гігієни.

6 червня російські війська підірвали Каховську гідроелектространцію на Херсонщині, внаслідок чого кілька областей виявилися затопленими. Тоді у МОЗ попередили про загрозу спалахів холери, тифу та інших інфекцій у водоймах. На Миколаївщині вже сформували оперативні резервні бригади Центру контролю та профілактики хвороб для посилення контролю над епідемічною ситуацією у підтоплених районах.

Джерело

"Давній Галич" - Новини Галича та Івано-Франківщіни