ООН заявила про ухвалення історичної угоди щодо захисту біорізноманіття


ООН заявила про ухвалення історичної угоди щодо захисту біорізноманіття

EPA

У понеділок, 19 грудня, в Монреалі на конференції сторін Конвенції про біологічне біорізноманіття було ухвалено угоду, яку Організація Об’єднаних Націй називає історичною.

Читайте нас в Telegram: тільки важливі та перевірені новини

Йдеться про дорожню карту реалізації концепції “життя в гармонії з природою”.

ООН наголошує, що сьогодні природа занепадає з безпрецедентною швидкістю в історії людства. Близько мільйона видів флори та фауни вже на межі повного зникнення. Багато тварин і рослин та цілі екосистеми можуть бути безслідно втрачені вже у найближчі десятиліття.

Новий глобальний план, який отримав назву Куньмінсько-Монреальська глобальна рамкова програма в галузі біорізноманіття, дає шанс змінити ситуацію.

У новій угоді держави пообіцяли до 2030 року взяти під охорону 30% наземних і морських територій. Сьогодні під таким захистом перебуває тільки 17% суші та 10% морських зон. У рамковій програмі прописані схеми та обсяги фінансування проєктів з охорони природи у країнах, що розвиваються.

“Світова спільнота об’єдналася та погодила амбітний план. Тепер ми маємо втілити цей план у дії”, – сказав щодо цього голова Програми розвитку ООН (ПРООН) Ахім Штайнер. Він пояснив, що історичність сьогоднішньої угоди полягає у визнанні того, що людство не має вибору і зобов’язане жити в гармонії з природою та забезпечувати її захист.

  • З 1970 року у світі на 60% скоротилася чисельність тварин – ссавців, птахів, рептилій та риб.

Джерело

"Давній Галич" - Новини Галича та Івано-Франківщіни