Окупанти намагаються перетворити місію МАГАТЕ на безплідну екскурсію — Зеленський

1 вересня місія МАГАТЕ прибула на Запорізьку АЕС попри всі провокації російських військових і цинічні обстріли Енергодара й території станції. Україна зробила все для того, щоб ця місія відбулася. 02 Вересня, 2022, 07:30 Україна Переглядів: 184 На захопленій окупантами Запорізькій АЕС лишилося 5 представників місії МАГАТЕ

Проте окупанти намагаються перетворити цю місію МАГАТЕ — справді необхідну — на безплідну екскурсію по станції, йдеться у зверненні Президента України.

“Добре, що представники МАГАТЕ мають змогу зробити об’єктивні висновки про ризики, які виникли на Запорізькій атомній станції вперше в історії. Причому виникли саме через окупантів. Головне, щоб була воля зробити саме об’єктивні висновки. Постійні обстріли, присутність російських військових та зброї на станції, знущання з українського персоналу та намагання віддати станцію під управління представників “Росатома”, які взагалі не здатні до відповідального ставлення до такого обʼєкта… Ось це причини загроз”, — акцентував Володимир Зеленський.

В України є чіткі дані про те, що Росія робила дуже багато цинічних речей, щоб обманути місію. Зокрема, за допомогою залякування мешканців Енергодара. Окупанти примушували людей брехати представникам МАГАТЕ — передавати якісь папірці, щось там підписувати, щось говорити, зазначив очільник держави.

На жаль, представники МАГАТЕ не захистили представників незалежних ЗМІ:

“Коли ми бачились із паном Гроссі та членами місії в Києві, ми домовилися про те, що місію обов’язково супроводжуватимуть журналісти з українських та міжнародних ЗМІ. Незалежні журналісти. Щоб світ бачив правду. Бачив, що насправді відбувається. На жаль, цього не зроблено. Хоча обіцяно. На жаль, окупанти не пустили журналістів, але організували масовку своїх пропагандистів”.

Під управлінням наших фахівців понад три десятиліття перебувають 5 обʼєктів: Чорнобильська станція і 4 робочі АЕС. До діяльності жодного з цих об’єктів у МАГАТЕ ніколи не було зауважень, поки Росія не вдерлася на нашу територію й не принесла сюди своє божевілля, йдеться у зверненні Володимира Зеленського.

Головне, що має відбутися, — це демілітаризація території станції. Саме це є метою українських і міжнародних зусиль.

“І погано, що ми поки не почули відповідних закликів від МАГАТЕ. Хоча й говорили про це з паном Гроссі на нашій зустрічі в Києві. Це був ключовий — ключовий! — безпековий пункт наших домовленостей. Це говорилося чітко: демілітаризація й повний контроль українських атомників”, — підсумував Президент України.

За повідомленням ЗМІ, 14 експертів МАГАТЕ потрапили на захоплену станцію лише 1 вересня і пробули там кілька годин, після чого на АЕС лишилося 5 представників місії. 

Генеральний директор Міжнародного агентства з атомної енергії Рафаель Гроссі заявив, що команда МАГАТЕ збереже присутність на Запорізькій АЕС.

"Давній Галич" - Новини Галича та Івано-Франківщіни