Нова програма: українським пенсіонерам держава роздасть смартфони

Українські пенсіонери вже з весни зможуть безоплатно отримати від держави смартфони.

Про це Президент України Володимир Зеленський заявив сьогодні на Дія.Саміті 8 лютого, повідомляє Фіртка.

Очільник держави відзначив, що вбачає свою мету у тому, щоб якісний мобільний інтернет був «у кожному куточку нашої» держави, а доступ до нього був у кожного громадянина держави.

Разом з тим Володимир Зеленський констатував, що, власне, з доступом кожного громадянина будь-якого віку до якісного мобільного інтернету сьогодні є складнощі. Виправити ситуацію покликана нова державна програма, яка стартує вже навесні.

«Ми розширили єПідтримку – люди похилого віку можуть витрачати ці кошти на купівлю ліків та оплату комуналки. Та не у всіх є смартфон. І не всі вміють користуватись інтернетом.

Два роки тому ми запустили курси цифрової грамотності для людей похилого віку, а навесні запускаємо нову державну програму. Всі охочі вакциновані українці старше 60 років отримають безоплатний якісний сучасний смартфон і пільговий тариф», – зазначив президент.

Зі слів Володимира Зеленського, нова програма стане таким собі шляхом до забезпечення доступу усіх громадян не лише до мобільного інтернету, а й до цифрової держави, дасть можливість людям похилого віку максимально впливати на процеси у державі.

«Державу у смартфоні – для всіх, можливість впливати на процеси у державі – для всіх. Не лише через класичний інструмент, а й завдяки сучасним технологіям. Це народовладдя у максимально широкій формі – офлайн і онлайн», – зазначив Володимир Зеленський.

Назву для нової державної програми ще офіційно не обрали. Серед пропонованих варіантів – «єСмартфон», «БабусяФон», «єДідусь» та «єБабуся». Обрати остаточний варіант пропонують самим українцям шляхом електронного опитування.

Як зауважив президент, опитування вже доступні у сервісі «Дія». 

"Давній Галич" - Новини Галича та Івано-Франківщіни