НАЗК внесло OTP Bank до списку міжнародних спонсорів війни – Новини України

НАЗК внесло OTP Bank до списку міжнародних спонсорів війни - Новини України

Угорський OTP Bank внесено до переліку міжнародних спонсорів війни через його діяльність на території Росії. Про це повідомляє прес-служба Національного агентства з питань запобігання корупції (НАЗК).

– OTP входить до числа 50 найбільших банків Росії, а з низки напрямів входить у лідери ринку. Він обслуговує понад 2,2 млн. клієнтів і представлений більш ніж у 1 850 населених пунктах держави-терориста, що наголошує на його важливості для економіки Росії, яка бореться з санкціями Заходу і намагається їх обійти, – заявили в НАЗК.

Як зазначили у відомстві, банк посідає 2 місце на ринку POS-кредитування з часткою цього ринку 15,3%, а також посідає восьме місце у РФ на ринку кредитних карток.

– Російський ОТП Банк залишається одним із провідних банків на російському ринку фінансових послуг навіть після вторгнення Росії до України. Так, згідно з звітністю OTP Group за 2021 рік, чистий прибуток російського банку склав 37,6 млрд форинтів, або 7,6% від сукупного прибутку групи, – наголосили в агентстві.

Також співробітники НАЗК встановили, що російський ОТП Банк отримав у 2020 році 113 млн рублів прибутку та сплатив до бюджету країни-агресора колосальну суму – близько 190 млн рублів лише податку на прибуток. Крім того, банк надає пільгові умови кредитування російським військовим. У НАЗК зазначають, що таким чином компанія чітко демонструє підтримку та спонсорування тероризму.

Джерело

"Давній Галич" - Новини Галича та Івано-Франківщіни