НАТО вважає, що у Польщі впала ракета української ППО, але винна Росія – Новини України

НАТО вважає, що у Польщі впала ракета української ППО, але винна Росія - Новини України

Фото: Getty Images

В НАТО вважають, що на території Польщі впала ракета, випущена українськими силами ППО, які намагалися збити російські ракети. Відповідальність за інцидент несе Росія. Про це заявив Генсек Альянсу Йенс Столтенберг на пресконференції в Брюсселі. 

– У нас немає ознак того, що це було результатом навмисної атаки, і у нас немає ознак того, що Росія готує наступальні військові дії проти НАТО. Наш попередній аналіз показує, що інцидент, ймовірно, був спричинений українською ракетою протиповітряної оборони, випущеною для захисту території України від атак російських крилатих ракет. Але дозвольте мені прояснити: це не провина України. Росія несе остаточну відповідальність, оскільки вона продовжує свою незаконну війну проти України, – сказав Столтенберг.

Генсек НАТО запевнив, що союзники продовжуватимуть підтримувати право України на самооборону. 

Подібну заяву декількома годинами раніше зробив президент Польщі Анджей Дуда. Він вважає падіння ракети на території Польщі випадковістю, у якій винна російська сторона.

Ракета впала на території села Пшеводув 15 листопада, коли Росія масовано обстрілювала територію України. Двоє людей загинуло. Президент України Володимир Зеленський звинуватив Росію у нападі на територію НАТО.

Джерело

"Давній Галич" - Новини Галича та Івано-Франківщіни