“Найважче – це сортування бійців”: як медики вивозять з-під Бахмута поранених

До евакуаційного відділення медичної роти потрапляють бійці, яким вже надано першу медичну допомогу. Зазвичай накладають турнікет або дають таблетку знеболювального. Роблять це бойові медики, однак у деяких ситуаціях самі бійці і їхні побратими. 20 Березня, 2023, 18:30 Україна Переглядів: 840 Трапляється й таке, що з поля бою привозять одразу до тридцяти бійців. Головні новини Калуша та Прикарпаття у Телеграм

Евакуаційне відділення медичної роти 5 ОШБ вивозять поранених під Бахмутом бійців до госпіталів, де їм надають допомогу.

Про роботу роти розповідають у відео проєкту “Український свідок”, повідомляє “Українська правда.Життя”.

До евакуаційного відділення медичної роти потрапляють бійці, яким вже надано першу медичну допомогу. Зазвичай накладають турнікет або дають таблетку знеболювального. Роблять це бойові медики, однак у деяких ситуаціях самі бійці і їхні побратими.

Начальник евакуаційного відділення медичної роти 5 ОШБ Сергій Шпичка до війни був анестезіологом та керував трьома реанімаційними відділеннями. Перед повномасштабним вторгненням завідував відділенням реанімації Інституту травматології та ортопедії НАМН України у м. Київ. З 2014 року був начмедом одного з батальйонів ЗСУ.

За словами Сергія Шпички, головне завдання евакуаційного відділення медроти – дати змогу лікарям на подальших етапах зробити свою роботу. Перед тим, як везти пораненого до госпіталя чи лікарні, його стан стабілізують.

Дуже часто поранених доводиться вести під обстрілами. Трапляється й таке, що з поля бою привозять одразу до тридцяти бійців.

“Якщо з’являється “трьохсотий” (поранений, –ред.), то він має єдиним “трьохсотим” і залишитись. Нема завдання вивозити його з поля бою негайно, це робиться тільки за безпечних умов, бо безпека – це головне”,– говорить Сергій Шпичка.

Медик зізнається, що найважче у роботі – це займатися “сортуванням” бійців.

“Важко – це коли одразу поступають кілька десятків бійців, таке бувало. В таких випадках ти маєш займатись “медичним сортуванням” – вирішувати кому першому надавати допомогу. Дивишся на пораненого – ага, він легкий, дочекається. А іншого відкладаєш, бо в нього дуже мало шансів, і якщо ми не допоможемо тому, у кого шанс є, то втратимо обох. Це дуже складний вибір, врівноважитись після цього важко”, – каже начальник відділення.

"Давній Галич" - Новини Галича та Івано-Франківщіни