На Прикарпатті чоловік при смерті втік з лікарні, щоб “годувати коней” – Новини Галича

Чоловікові більше 60 років, він з Калуського району.   Ендоскопісти обласної клінічної лікарні врятували пацієнта від задухи, зробивши трахіобронхіальне стентування. В іншому випадку йому залишалося жити максимум декілька днів.   Про це йдеться на сторінці КНП ОКЛ Івано-Франківської обласної ради, передає “Галицький кореспондент”.   Дружину насторожило його важке свистяче дихання. До лікарні поступив у стані важкої гіпоксії, кисневого голодування, що сталося через рак правого головного бронха з поширенням на трахею і лівий головний бронх.  

«У пацієнта була тотальна оклюзія, тобто порушення прохідності, – розповідає хірург Віталій Павлюк. – Ми зробили мініінвазивне ендоскопічне втручання, поставили трахіобронхіальний J стент і виключили праву легеню повністю, бо там відновити прохідність було неможливо».

  Додає, що на другий день пацієнт втік на автобус, сказавши, що «йому треба годувати коней». І це при тому, що до операції міг пройти 10-15 метрів, мусив віддихуватися.  

«Стентування – це був як варіант невідкладної допомоги. Якби його не зробили, то сталася б асфіксія, повна зупинка дихання, – пояснює лікар. – Це неоперабельний рак, який підлягає хіміотерапії. Для того, щоб пацієнта не задушила його ж пухлина, варіант один – стентування і альтернативи цьому немає».

  Також практично водночас із цим пацієнтом до лікарні поступило ще двоє зі схожими симптомами. Віталій Павлюк розповідає про 25-річного хлопця, який помер у реанімації. Каже, що люди втрачають час, адже не звертаються за допомогою вчасно.   Цими днями ендоскопісти готуються робити трахіобронхіальне стентування жінці з прооперованим раком щитовидної залози і з проростанням в просвіт трахеї. Трахея обтурована відсотків на 70.  

«Я їм пояснив ситуацію ще місяці два тому, – говорить лікар, – але вони прийшли вже «запущені». На той момент можна було поставити стент діаметром 16-18 мм, а тепер можемо тільки до 10-12 мм відновити прохідність».

  Нещодавно тут проводили й реканалізацію: 51-річному пацієнтові з папіломатозом гортані, який також мав обструкцію просвіту до 80-90 %.  

«Там стенти не ставляться, йде реканалізація за рахунок гарячого або холодного висічення папілом», – каже Віталій Павлюк. Так, після ендоскопічного втручання через ніс пацієнтові відновили прохідність майже цілковито. «Ніяких розрізів гортані, – зауважує хірург. – Він перед тим оперувався, не буду називати де: йому поробили рубці і на шиї, і на трахеї. Ми це робимо малоінвазивно: в повній свідомості або з легкою внутрівенною анестезією».

  Лікарі зазначають, що потрібно вчасно проходити медогляди.  

«Рекомендація дуже проста: медогляди», – каже лікар. Людям за 50 треба хоча б раз на рік пройти ендоскопічні обстеження, зробити аналізи. Але у наших людей підхід такий: не можеш вийти на город – значить, пора йти до лікаря, бо вже не можеш».

Нагадаємо, у Франківську 15 людей зголосилися стати потенційними посмертними донорами органів

"Давній Галич" - Новини Галича та Івано-Франківщіни