На Прикарпаття міг потрапити небезпечний сир з Франції

Про це повідомили в ДУ “Івано-Франківський обласний центр контролю та профілактики хвороб МОЗ України”. 21 Лютого, 2023, 12:30 Прикарпаття Переглядів: 351 Ілюстроване фото. Клінічні ознаки лістеріозу можуть розвинутися впродовж 2-70 діб після вживання зараженої їжі Головні новини Калуша та Прикарпаття у Телеграм

Повідомлення надійшло з Центру громадського здоров’я України щодо виявлення Listeria monocytogenes у сирі з Франції, який імпортували в Україну під назвою TD GURMANDIZ, інформують “Вікна”.

Сири з пастеризованого молока експортувались з Франції (виробник: SOCIETE LAITIERE DE VICHY, France; експортер: Thomas Export SA, France) до України (одержувач: ТзОВ «ТД Гурмандіз», вул. Костянтинівська, 72, м. Київ, 04080).

Операторів ринку, які здійснюють обіг вищезазначеної продукції, попереджають про необхідність вилучити її з обігу та у строк не більше двох робочих днів письмово інформувати про виявлений невідповідний продукт Головне управління Держпродспоживслужби в Івано-Франківській області, що передбачено частиною 3 статті 20 Закону України «Про основні принципи та вимоги до безпечності та якості харчових продуктів».

В разі виявлення в обігу цієї продукції, споживачів просять повідомляти Головне управління Держпродспоживслужби в Івано-Франківській області за тел.: (0342) 511389, 511392 або звертатись до територіальних управлінь.

Лістеріоз — це інфекційне захворювання, спричинене мікроорганізмами Listeria monocytogenes, які широко розповсюджені в навколишньому середовищі: ґрунті, піску, воді відкритих водойм. Список резервуарів лістерій досить великий, це можуть бути дикі гризуни, вівці, свині, домашні й дикі тварини (бродячі коти і собаки), а також дикі птахи, в тому числі голуби.

Зараження людини може відбуватися при контакті з інфікованими тваринами та птахами, наприклад, при догляді за ними, при вживанні м’ясної чи рибної продукції без термічної обробки (сире молоко, сирокопчені ковбаси, сир, овочі та фрукти). Особливо це стосується продуктів, придбаних на стихійних ринках. Кількість лістерій у забруднених харчових продуктах може бути набагато більша, ніж у зовнішньому середовищі.

Важливо всі харчові продукти піддавати належній термічній обробці (варіння, смаження, запікання), яка на 100% знищує лістерії. Розігрівання у мікрохвильовій печі, бланшування, розморожування при кімнатній температурі не вбиває мікроорганізмів. При приготуванні їжі не слід розміщувати сирі й готові продукти поруч, різати варені овочі для салату на дошці, де ви тільки розрізали сире м’ясо; не можна зберігати на одній полиці в холодильнику сирі та готові продукти.

Слід зазначити, що специфічної профілактики лістеріозу нині не існує, вакцина не розроблена. Основні профілактичні заходи лістеріозу направлені на проведення санітарно-освітньої роботи серед населення, особливо з груп ризику; дотримання відповідних санітарних норм і правил контролю за якістю харчування.

Клініцисти повинні проаналізувати безліч потенційних причин інфекції, включаючи вірусні інфекції (грип) та інші бактеріальні інфекції, які можуть викликати сепсис або менінгіт. Клінічні ознаки лістеріозу можуть розвинутися впродовж 2-70 діб після вживання зараженої їжі.

У випадку підозри на лістеріоз клініцисти можуть направити біоматеріал від людини у лабораторію особливо небезпечних інфекцій ДУ «Івано-Франківський ОЦКПХ МОЗ України» для визначення та ідентифікацію Listeria monocytogenes у біоматеріалі від людей бактеріологічним методом.

"Давній Галич" - Новини Галича та Івано-Франківщіни