На Прикарпатті жителі двох сіл виступають проти видобутку солі

Понад 300 жителів Верхнього Струтиня Рожнятівської громади, що на Івано-Франківщині, підписали лист із вимогою не допустити видобуток солі у родовищі поблизу села.

29 Січня,
2022,
17:30
Прикарпаття

Переглядів: 415


Верхньострутинське родовище виставили на аукціон 6 грудня 2021 року за початковою ціною 2 млн 647 тис. 125 грн без ПДВ

Про це повідомив староста Верхнього Струтиня Ігор Шурло, інформує “Суспільне”.

За словами старости Нижнього Струтиня Андрія Кравціва, такий самий лист готують і місцеві жителі. Його планують надіслати Президенту України та в Держслужбу геології та надр. 28 січня десятеро людей прийшли до голови Рожнятівської громади з проханням заборонити видобуток солі компанії, яка вже виграла тендер на дозвіл користування надрами.

Люди хвилюються, що видобування солі може мати негативні екологічні наслідки. Також їм не повідомили про наміри “Міжнародного інституту проблем управління та фінансових ризиків” щодо вивчення та розробки родовища. Селяни підписують лист з проханням не допустити видобування солі поблизу села. Документ планують передати депутатам Рожнятівської територіальної громади, щоб вони на сесії звернулися до Президента та Держслужби геології та надр. Станом на 28 січня лист підписали 60% місцевих жителів.

На зустрічі з жителями Нижнього Струтиня і Верхнього Струтиня голова Рожнятівської громади Василь Рибчак сказав, що також проти видобування солі у Верхньострутинському родовищі.

“Ми цьому процесу перешкодити не можемо. Якщо вони продали, якщо інвестор донецький чи хто там виграв, він мусить зрозуміти, що повинен працювати з громадою. Він не може провести видобуток після того, як отримає ліцензію, поки не укладе договір оренди на земельну ділянку. Наскільки я вивчав це питання, нам треба найбільше переживати, щоб в обхід громади це не вийшло. Бо це не землі нашої громади, це — землі лісового фонду. Тому нам ще також треба звернутися до Держагентства лісових ресурсів України, аби вони не надали такий дозвіл оренди”, — каже Василь Рибчак.

За словами доцента кафедри хімії середовища та хімічної освіти Прикарпатського національного університету Миколи Матківського, спочатку інвестор проводитиме геологічне вивчення родовища, аби дізнатися, чи буде йому економічно вигідно видобувати тут сіль. Опісля визначатиме, яким способом можна його розробити.

За інформацією Youcontrol, ТОВ “Міжнародний інститут проблем управління та фінансових ризиків” зареєстрований у Костянтинівці Донецької області. Товариство очолює Олексій Чилкін. Організація займається дослідженнями й експериментальними розробками у сфері суспільних і гуманітарних наук, наданням в оренду й експлуатацію власного чи орендованого нерухомого майна, консультуванням з питань комерційної діяльності й керування. Розмір статутного капіталу “Міжнародного інституту проблем управління та фінансових ризиків” складає 231 250 грн.

Верхньострутинське родовище виставили на аукціон 6 грудня 2021 року за початковою ціною 2 млн 647 тис. 125 грн без ПДВ. В аукціоні взяли участь дві компанії — “Завод “Екосплав” та “Міжнародний інститут проблем управління та фінансових ризиків”. Остання перемогла, запропонувавши 3 млн грн.

"Давній Галич" - Новини Галича та Івано-Франківщіни