Як фітнес-тренерка та нутриціологиня Ірина Кицман подолала рак (Відео+фото)

28-річна калушанка Ірина Кицман працює фітнес-тренером в одному зі спортивно-оздоровчих комплексів. Окрім того, дівчина є сертифікованим нутриціологом та паралельно навчається на психотерапевта. Правильне харчування та спорт не завжди були в житті Ірини. До того ж майбутня тренерка мала проблеми із зайвою вагою і не подобалася сама собі. Дієти не давали жодного результату, навпаки — додавалися зайві кілограми. Рак щитоподібної залози не став вироком, а дав поштовх стати кращою версією себе. 21 Лютого, 2024, 16:00 Калуш Переглядів: 1531 Рак щитоподібної залози  не став вироком, а дав поштовх стати кращою версією себе, — переконує Ірина Кицман Головні новини Калуша та Прикарпаття у Телеграм

За освітою Ірина Кицман — технолог харчової промисловості. Свого часу близько 10 років працювала кондитером на пекарні своїх батьків. “Вікнам” розповідає, що не займалася спортом, а рука часто тягнулася до нездорової їжі. До того ж Ірина мала схильність до зайвої ваги.

Так тривало, допоки Ірина зрозуміла, що їй не подобається своє відображення в дзеркалі, а вага 80 кг зовсім далека від її ідеалу. Коли ж дівчина почула від медиків невтішний діагноз — рак щитоподібної залози — життя розділилося на «до» і «після».

«Ми знайшли хороше лікування в Ізраїлі. На той момент мені було всього 23 роки. Ти тільки починаєш жити, а тут такий діагноз. Найбільше мене мотивувала підтримка моїх близьких. Це, напевно, єдине, що рятувало», — ділиться Ірина Кицман.

Лікування тривало понад пів року, відтак — реабілітація. Як наслідок більш ніж половину щитоподібної залози в дівчини видалили. Щоб не «сидіти» з 23 років на гормонах, Ірині допоміг спорт та здоровий спосіб життя. Почалася навчатися у Києва на фітнес-тренера. Далі додалося навчання на нутриціолога. Як результат тренерка вже п’ять років обходиться без гормонів. Проте не перестає пильно стежити за своїм здоров’ям і здавати аналізи.

Зараз Ірина працює фітнес-тренером та надає консультації зі здорового харчування,а ще ділиться особистим досвідом як блогерка у соцмережах. Три роки тому розпочала навчання в одному з вишів Києва, щоб стати психотерапевткою. Адже навіть після того, як почала правильно харчуватися і займатися спортом, ловила себе на думці, що їй не вистачає якогось пазла. Адже рука все одно тягнулася до нездорової їжі. Причину цього дівчина почала шукати в психології.

Нутриціологиня радить кожному розділити своє щоденне харчування на три або чотири прийоми. Важливо виключити з раціону всі солодощі, їсти більше фруктів. А ще в здоровій тарілці мають бути білки, жири та складні вуглеводи. Ірина Кицман розвінчує міф про те, що здорове харчування — це дорого.

«Я не згідна з такою тезою категорично. Наприклад, прості базові каші, які більшість чомусь не любить, не є дорогими. М’яса насправді не треба так багато, як люди споживають. Влітку є багато сезонних овочів, фруктів. Взимку можна їсти квашену капусту, тож не обов’язково купувати помідори чи перець за захмарними цінами», — переконана Ірина.

Спілкуючись із клієнтами, помітила, що чимало із них боїться складних вуглеводів, зокрема, цілозернових круп, картоплі, макаронів. Проте це є помилкою. Набагато важливіше виключити з раціону цукор, кондитерські вироби, швидкоїжу та газовану воду.

На запитання, чи можна здорово харчуватися і не займатися спортом, нутриціологиня зазначила, що все ж краще, щоб м’язи та суглоби були в тонусі, адже з віком втрачається пружність і можуть з’являтися хвороби.

Калушанка радить розібратися зі своїм харчуванням, звертатися до психотерапевта, не боятися долати бар’єри і малими кроками йти до своїх цілей.

Ірина БОРАЧОК, журналістка

Олександр ЗАЛІСЬКИЙ, оператор-монтажер

"Давній Галич" - Новини Галича та Івано-Франківщіни