На кордоні вже завернули двох держслужбовців через заборону на виїзд з України

З моменту набуття чинності норми про заборону на виїзд держпосадовцям, окрім як у відпустку, з України не випустили 2 осіб, які підпадали під ці обмеження. 03 Лютого, 2023, 16:30 Україна Переглядів: 329 Ілюстроване фото. Йдеться про заборону виїзду і для чоловіків, і для жінок Головні новини Калуша та Прикарпаття у Телеграм

Про це повідомив речник Держприкордонслужби Андрій Демченко в коментарі “УП”:

“За моєю інформацією, з моменту вступу в дію нових норм, 2 посадові особи не були пропущені на виїзд з України, адже не підпадали під умови перетину кордону”.

Демченко уточнив, що це були чоловіки.

Спікер правоохоронного відомства також зазначив, що ДПСУ ще продовжує очікувати списки чиновників від усіх державних органів і структур.

Раніше прикордонники пояснили, що норма про заборону на виїзд держслужбовцям уже діє. Відповідальність за її дотримання покладається передусім на самих чиновників та їхніх керівників. Йдеться і про чоловіків, і про жінок.

Як відомо, 27 січня Кабінет міністрів схвалив постанову, яка забороняє на час війни виїзд чиновників за кордон без поважних причин.

Міністерства, центральні та місцеві органи виконавчої влади, інші державні органи, кого це стосується, повинні в триденний термін надати до адміністрації ДПСУ список зазначених у постанові осіб. В подальшому вони зобов’язані направляти зміни до цього списку.

Виїзд за кордон народних депутатів та депутатів місцевих рад, суддів, прокурорів, державних службовців, заброньованих працівників та інших категорій осіб, може здійснюватись виключно у службове відрядження.

Передбачено низку винятків із правил та дозволено виїзд: батькам-одинакам для відвідування дітей за кордоном; для лікування за кордоном; на підставі окремого рішення голови ДПСУ, у разі смерті членів сімей за кордоном.

Заборона на виїзд держслужбовцям окрім як у відрядження стосується і осіб, які непридатні до військової служби, або мали інші підстави для виїзду.

"Давній Галич" - Новини Галича та Івано-Франківщіни