На деокуповану Херсонщину приїхали представники 20 країн – Новини України

На деокуповану Херсонщину приїхали представники 20 країн - Новини України

Фото: mfa.gov.ua

На звільнену від російських військ територію Херсонську область приїхали представники 20 країн – Польщі, Франції, Грузії, Іспанії, Кіпру, Швеції, Данії, Індії та інших держав. Вони на власні очі могли побачити на що загарбники перетворили колись затишні міста і села, що швидко розвивалися. Про це повідомив голова Херсонської ОВ Ярослав Янушевич.

– Дякую, що ви в таких складних та небезпечних умовах прибули сьогодні сюди, щоб допомогти нам, почути нас та розповісти про це у своїх країнах. Ворог відходив і намагався зруйнувати все, чого міг дістатися. Насамперед питання стосувалося об’єктів критичної інфраструктури. Вони зруйнували мости, електроенергетичну інфраструктуру, а це автоматично спричиняє забезпечення міста водою, каналізацією, теплом. Вони забрали всю комунальну техніку, комп’ютери, – зазначив він.

За словами Янушевича, Головне управління поліції Херсона повністю зруйновано, підрозділ СБУ заміновано настільки, що вже тиждень працюють вибухотехніки і не можуть закінчити, заміновано також усі квартири, де знаходилися російські функціонери, військові, так звані правоохоронці.

У прес-службі МЗС додали, що іноземні дипломати мали можливість на власні очі не тільки побачити наслідки військових злочинів Росії, але почути свідчення очевидців і переконатися у необхідності притягнення РФ до відповідальності.

До складу делегації увійшли глава представництва ЄС в Україні, керівники та представники дипломатичних місій Польщі, Таджикистану, Молдови, Грузії, Іспанії, Данії, Хорватії, Швеції, Вірменії, Чорногорії, Туреччини, Словенії, Нідерландів, Азербайджану, Кіпру, Греції, Румунії, Франції., Індія.

Джерело

"Давній Галич" - Новини Галича та Івано-Франківщіни