«Мобілізують 100 тисяч людей». Опозиція Білорусі заявила про підготовку Лукашенка до війни проти України – Новини Галича

Один із лідерів білоруської опозиції, заступник голови об’єднаного перехідного кабінету Білорусі Павло Латушко заявив, що білоруський диктатор Олександр Лукашенко готується вступити у війну проти України, повідомляє “Галицький кореспондент” з посиланням на “НВ”.

На своїй сторінці у Twitter він повідомив, що Лукашенко нібито планує розгорнути в Білорусі 120 тисяч солдатів РФ упродовж листопада-лютого поточного року. При цьому сама Білорусь нібито зобов’язується мобілізувати близько 100 тисяч солдатів.

«Лукашенко готується до повномасштабної війни. Захід має висунути ультиматум, від якого він не зможе відмовитись», — заявив Латушко.

Моніторингова група “Беларускі Гаюн”, коментуючи заяви Латушка, повідомила, що на сьогодні немає «переконливих фактів», які могли б підтвердити цю інформацію.

«Також на сьогодні викликає сумніви інформація про потенційне проведення мобілізації в Білорусі. Підрозділи ЗС РБ у бойових діях в Україні участі не беруть», — йдеться у повідомленні.

Там також заявили, що такі заяви на такі теми не допомагають суспільству боротися з російською агресією та режимом Лукашенка.

Раніше глава українського Міноборони Олексій Резніков висловив переконання, що громадяни Білорусі не мотивовані воювати проти України.

«Ми спостерігаємо за маневрами у Білорусі та готові там до всього. Але я залишався б оптимістом, бо мені здається, що білоруси не мотивовані воювати з Україною», — заявив він.

  • Нагадаємо, 21 вересня Путін оголосив часткову мобілізацію у Росії. Пізніше міністр оборони Сергєй Шойгу підтвердив, що на службу прикличуть 300 тисяч військовослужбовців резерву. Західні лідери сприйняли це як визнання слабкості РФ і того, що війна йде не за планом.

    Також читайте про те, що у Генеральному штабі Збройних сил України розповіли про різні етапи мобілізації в Росії.

    До теми: Мобілізація в Росії не вирішить багатьох проблем їхньої армії, – Пентагон

    Також читайте: Мобілізація та могилізація у РФ: в Іркутській області чоловік підстрелив військкома

    "Давній Галич" - Новини Галича та Івано-Франківщіни