Лубинець: У РФ відмовляють у медичній допомозі українському політв’язню, незважаючи на кровоточиві рани – Новини України

Лубинець: У РФ відмовляють у медичній допомозі українському політв'язню, незважаючи на кровоточиві рани - Новини України

Фото: t.me/dmytro_lubinetzs

Український політв’язень Дмитро Штибліков, якого росіяни утримують у колонії у сфабрикованій справі, не має доступу до ліків. І це незважаючи на наявність у нього низки проблем зі здоров’ям, зокрема хворобливих висипань і ран, що кровоточать на обличчі. Про це повідомив Уповноважений Верховної Ради України з прав людини Дмитро Лубинець.

– Колишній військовий експерт, журналіст відбуває в Росії незаконне покарання у сфабрикованій справі і не має доступу до ліків, необхідних йому через гіпертонію, дерматологічні та інші проблеми зі здоров’ям, – підкреслив омбудсмен. – До того ж у чоловіка діагностували хронічний варикоз. Він потребує повноцінного медичного обстеження… Як повідомляє сім’я політв’язня, у Штиблікова також з’явилися хворобливі висипання і рани, що кровоточать на обличчі незрозумілого походження.

Уповноважений також зазначив, що політв’язень зазнає психологічних тортур в ув’язненні і перебуває в повному інформаційному вакуумі: він не має доступу до радіо чи телебачення, йому не передають книги і не дозволяють бачитися та дзвонити рідним.

Лубинець вимагає терміново надати медичну допомогу політв’язню. Він зазначив, що ненадання кваліфікованої медичної допомоги за наявності хронічних захворювань є грубим порушенням Мінімальних стандартних правил поводження з ув’язненими, схвалених економічною та соціальною Радою ООН, а також суперечить гарантованим нормам статті 3 Конвенції про захист прав людини та основоположних свобод.

Кримчанина Штиблікова разом із двома колегами затримали в окупованому Севастополі у листопаді 2016 року. Чоловіка звинуватили у підготовці диверсій на об’єктах військової інфраструктури.

Джерело

"Давній Галич" - Новини Галича та Івано-Франківщіни