Лубінець: РФ завадила 17-річному хлопцю повернутись в Україну – Новини України

Лубінець: РФ завадила 17-річному хлопцю повернутись в Україну  - Новини України

Фото: t.me/dmytro_lubinetzs/2057

Російські спецслужби не дали підлітку з України повернутись додому. Про це публічно заявила російська уповноважена з прав дитини Марія Львова-Бєлова, повідомляє уповноважений ВР з прав людини Дмитро Лубінець.

Мова йде про 17-ти річного Богдана Єрмохіна, вивезеного російськими солдатами спочатку з Маріуполя у Донецьк, а потім в РФ у прийомну сім’ю. Лубінець наголосив, що у підлітка в Україні залишилась сестра.  

– Варто зауважити, що цей юнак має громадянство України. А тому, примусове переміщення його на територію країни-агресора не «порятунок», як це зауважує Львова-Бєлова, а злочин. Мало того – хлопець намагався самостійно повернутися на Батьківщину. Фактично він доїхав до Білорусі. Однак для того, аби українські діти не мали змоги повернутися додому в Росії залучають спецслужби. Богдана затримали та повернули назад до РФ, – розповів Лубінець.

Він наголосив, що ця історія – чергове «публічне зізнання у скоєних воєнних злочинах — викраденні українських дітей»!  

За словами Лубінця, Марія Львова-Бєлова також зазначила, що РФ підготувала спеціальний звіт по роботі цієї інституції щодо «допомоги дітям, яких торкнулася спеціальна воєнна операція».

Раніше також стало відомо про хлопчика, якого під час чат-рулетки помітила український блогер. Викрада сам сказав, що дитина із Києва. 

Джерело

"Давній Галич" - Новини Галича та Івано-Франківщіни