Компенсацію за пошкоджене житло можна отримати через Дію

Компенсацію за пошкоджене житло можна отримати через Дію

Фото: Минцифры Украины У застосунку Дія доступна програма єВідновлення

В Україні стартувала програма компенсації за пошкоджене житло єВідновлення. Конкретну суму визначає комісія на основі розрахунків.

Відсьогодні у застосунку Дія власники пошкодженого під час війни житла можуть подати заявку на отримання компенсації для його ремонту. Про це повідомляє Мінцифри в середу, 10 травня.

“Відтепер українці, чиє житло постраждало через бойові дії, зможуть подати заяву у застосунку Дія та отримати кошти на ремонт квартири, будинку чи, наприклад, кімнати в гуртожитку”, – йдеться у повідомлені.   Суму допомоги визначить комісія після підрахунку обсягів пошкоджень. Максимально на відновлення одного об’єкта – 200 тисяч гривень. Їх можна витрати на будівельні матеріали чи послуги підрядників.

У першу чергу фінансову допомогу за програмою єВідновлення отримають учасники бойових дій, сім’ї загиблих військовослужбовців, мобілізовані українці, багатодітні сім’ї, опікуни та патронатні вихователі дітей-сиріт й люди з інвалідністю І та ІІ груп.    Щоб отримати допомогу за програмою єВідновлення:  

 • Повідомте про пошкоджене майно у застосунку Дія. Якщо зробили це раніше, повторно не потрібно.
   
 • Відкрийте спеціалізований рахунок єВідновлення в одному з банків-учасників програми. Зробити це можна в банківському застосунку, фізичному відділенні чи в процесі подання заяви в застосунку Дія. 

  Зараз до програми підключені такі банки: Ощадбанк, Монобанк, ПриватБанк, Сенс Банк, А-Банк, ПУМБ. Список банків-партнерів поповнюватиметься.
   

 • Заповніть заяву на допомогу через застосунок Дія. Вкажіть пільгову категорію, контактні дані та рахунок для виплати, а також чи робили ремонт.
   
 • Дія автоматично сформує заяву. Перевірте її та відправте в обробку. 

  Якщо у житла є співвласники, вони мають погодитись на участь у програмі.   Після обробки заяви місцева влада надішле комісію, яка проведе обстеження пошкодженого майна, зафіксує руйнування та визначить суму компенсації. Після перевірки рішення внесуть у Реєстр пошкодженого та зруйнованого майна.    Потім власники пошкодженого житла отримають підтвердження та кошти на картку єВідновлення. Їх потрібно використати протягом 12 місяців з дня отримання.    Програма єВідновлення доступна лише для українців, чиї домівки були пошкоджені внаслідок бойових дій. Для тих, чиї будинки повністю зруйновані й не підлягають відновленню, уряд розробляє іншу програму компенсації.

Нагадаємо, у березні президент підписав закон, що запроваджує в Україні компенсацію за пошкоджене і знищене внаслідок бойових дій майно фізичних осіб.

Джерело

"Давній Галич" - Новини Галича та Івано-Франківщіни