Кабмін дозволив бойовим медикам переливати кров після навчання в МОЗ – Новини України

Кабмін дозволив бойовим медикам переливати кров після навчання в МОЗ - Новини України

Фото: facebook.com/moz.ukr

Кабінет міністрів дозволив бойовим медикам переливати кров. Про це 5 вересня повідомило Міністерство охорони здоров’я.

–  Відтепер переливати кров зможуть не лише люди з медичною освітою, а й військовослужбовці, які пройшли відповідне навчання. Відповідна постанова була ухвалена урядом, — йдеться у фейсбуці МОЗ.

Для цього Міністерство охорони здоров’я розширило спеціальну навчальну програму з основ трансфузійної терапії. Цей тренінг дозволить  бойовим медикам отримати необхідні навички з переливання універсальної першої мінус групи крові. Його можна буде пройти на базі визначених центрів крові. 

– Така навчальна програма повністю відповідає стандартам НАТО. В країнах Альянсу вважається нормою навчати переливанню крові бойових медиків без медичної освіти. У Норвегії і взагалі переливати кров мають право навіть звичайні бійці, — зазначили в МОЗ.

Міністр охорони здоров’я Віктор Ляшко написав на своїй сторінці, що у цивільному житті людину з критичною крововтратою можна доставити до шпиталю за 15 хвилин, але війна диктує свої умови. 

– Лише за приблизними підрахунками, впровадження механізму забезпечення донорською кров’ю фронту та відповідних навчальних програм із основ трансфузійної терапії дозволить суттєво зменшити відсоток превентивних смертей на полі бою, пов’язаних із крововтратою, — зазначив Ляшко.

3 серпня заступник міністра оборони України Ганна Маляр анонсувала, що бойові медики зможуть здійснювати переливання крові після проходження відповідної підготовки МОЗ.

Джерело

"Давній Галич" - Новини Галича та Івано-Франківщіни