“Інгулець” переміг “Прикарпаття” з рахунком 1:0

Десятка найсильніших стартувала цікавим матчем. Інгулець, який посідає друге місце та, безперечно, сподівається завдати удару по чемпіонських амбіціях Карпат, завітав до останньої команди в зведеній таблиці медальної групи. Прикарпаття після минулорічної невдачі цього разу потрапило-таки в «Чемпіонську», проте замикає десятку. Від Кудрівки-Ниви відстає на одне очко, від Полтави та Агробізнеса – на три. Навіть міцний статус суперника змушував господарів грати тільки на перемогу.

Про це пише “Галка” з посиланням на сайт ФК Прикарпаття.

Погіршував ситуацію відхід кількох ветеранів, дискваліфікація основного правого захисника Шинкаренка та непевність стосовно воротарської позиції. Адже дебютант Кучерук, колишній талант Динамо, який подавав надії в Чорноморці та Зорі, а також став чемпіоном світу 2019 року серед молоді з Петраковим, давно не мав ігрової практики і неясно було, чого від нього чекати. Проте, якщо вже Кучеруку віддали місце в ворота, а не прогресуючому таланту Бобинцю, отже, штаб позитивно оцінював його форму.

Втім, Інгулець також не став «винаходити велосипед» і виставив практично такий же, як восени, склад. Виняток один, і він суттєвий: головного старожила команди Запорожця (він пішов у Оболонь, в УПЛ) замінив новачок із Минаю Панасенко. Досвідчений гравець із сильним ударом, але чи здатний взяти на себе роль основного розпасівника, як попередник? У свою чергу, бразильський новачок Альваро лишився в запасі, а нігерієць Гопей, який повернувся з В’єтнаму, взагалі в заявку на матч не потрапив.

Матч почався з урагану. Спершу після пасу Панасенка в карному майданчику впав у боротьбі з Демківим Богунов, але Кольцов не вручив у ворота з 11-метрової позначки (та й Кучерук гадав цей пенальті). У відповідь Цюцюра запустив в атаку Хому, і той трішечки не докрутив у дальній кут. Але в цілому володів ініціативою Інгулець, і на 8 хвилині вже Козак мав усі шанси забивати з гри, проте м’яч застряг десь у ногах і тілах суперників, не залетівши в ворота.

Надалі Сітало намагався замкнути подачу головою, пробували загострювати півзахисники, проте Прикарпаття витримало цей тиск і навіть саме до кінця першого тайму кілька разів проводило свої атаки (з дальнім ударом Радульського без проблем справився воротар Паламарчук, а Цюцюра не зміг нормально замкнути подачу). Перший тайм залишив таке не дуже зрозуміле враження – рівність між лідером і аутсайдером, як вони є на папері на початку другого етапу.

У другому таймі Інгулець все так само відчував труднощі в подоланні редутів суперника. Не вдавалося притиснути їх до воріт, пружинили контратаками прикарпатці з періодичними ударами від Букайкчийського чи Хоми. На 70-й хвилині вперше після перерви по-справжньому гольовий момент розіграли гості, але після подачі з правого краю карного майданчика Козак не забив з кута воротарського. «Склався», спіймав м’яча на ногу, але пробив у зону контролю Кучерука. Не спрацювало й добивання. І таких моментів було не так багато, як хотілося б, можливо, петрівцям.

Тому гол гостей виявився одночасно дещо несподіваним, але й логічним, із точки зору попередніх розіграних моментів. Кольцов підключив у карному майданчику Сітала, той намагався віддати іншому гравцеві, але він ноги захисника зрикошетило зручно для Сада. І Валерій, півзахисник-дебютант гостей, тут же холоднокровно розстріляв ворота – 0:1. Чудовий спосіб проявити себе в новій команді. А в чемпіонаті в Сада це сьомий гол при двох асистах у 19 матчах.

Чи міг відігратися івано-франківський колектив? У кінцівці на кутовий пішов Швець, але захиснику незручно було замикати подачу, і м’яч від його голови шугнув за межі поля. Тож, незважаючи на активізацію Прикарпаття, власний незабитий пенальті та цілий каскад помилок, Інгулець почав 2024 рік з перемоги. Тепер у них по 45 очок із Карпатами, але ми й рахувати додаткові показники не станемо, тому що львів’яни вже в матчі з СК Полтава можуть відновити одноосібне лідерство.

Man of the Match: Валерій Сад (Інгулець)
Валерій був лідером запорізького Металурга, раніше не без успіху пограв за Скалу (Стрий), Верес (Рівне), Буковину (Чернівці) та Волинь (Луцьк). Вийшовши на заміну в дебютному матчі в Інгульці, відразу забив своїм колишнім одноклубникам із Прикарпаття. Кращого старту вигадати важко!

Чемпіонат України. Перша ліга. Група “Чемпіонська”. 1 тур
«Прикарпаття-ЗСУ» (Івано-Франківськ) – «Інгулець» (Петрове) – 0:1 (0:0)
Гол: Сад (76)
На 5-й хвилині Кольцов не реалізував 11-метровий (мимо).

Прикарпаття: Кучерук, Радульський, Швець, Француз, Демків, Титов (Стаднік, 46), Михальчук (Бучакчийський, 46), Тітаєвський (Геник, 76), Соловйов, Цюцюра (Барчук, 85), Хома (Сьомка, 66). Запасні: Бобинець, Кос, Рудюк, Попчук, Беспалько.
Інгулець: Паламарчук, Козиренко, Шершень, Малиш, Мельничук, Кольцов, П’ятов (Гаджук, 72), Панасенко (Сад, 61), Козак (Ченбай, 87), Богунов (Резепов, 61), Сітало (Квасов, 87). Запасні: Восконян, Романченко, Боровський, Лісняк, Сидоренко, Альваро.
Попередження: Титов (16), Француз (45+1), Стаднік (65) – Паламарчук (90+1).

22 березня 2024 року, 13:00. Івано-Франківськ, стадіон “Рух”. +9 С.
Арбітр: В.Запрутняк (Вінниця). Асистенти арбітра: В.Журибіда (Луцьк), Ю.Ковальчук (Львів).
4-й арбітр: І.Салаш (Калуш). Спостерігач арбітражу: В.Антимійчук (Чернівці).

Прикарпаття – Інгулець 0:1. Перемогу приніс новачок

До Івано-Франківська приїхав один із головних претендентів на підвищення у класі. “Інгулець” у нинішньому сезоні потужно грав в атаці – 41 гол і це найкращий показник серед команд групи Чемпіонська. Проте, це не означало, що виїзна гра проти “Прикарпаття” буде легкою прогулянкою. Підопічні Рипана жодного спарингу у міжсезоння не програли.

Тренери обох команд з перших хвилин випустили по одному новачку. У гостей з’явився досвідчений хавбек Панасенко, а у господарів місце у воротах зайняв Чемпіон світу U-20 Кучерук. Вже на п’ятій хвилині гості могли виходити вперед. Демків збив Богунова і арбітр призначив одинадцятиметровий у ворота “Прикарпаття”. Пенальті пробивав Кольцов, але він навіть у площину воріт не влучив. У наступній атаці міг забивати Хома, але Андрій у дальній кут не влучив. Багатий на події початок протистояння.

Гості прогнозовано грали першим номером, але пройти організований захист суперників їм не вдавалося. Колектив із Івано-Франківська при першій можливості вибігав в атаку. Від підопічних Лупашка хотілося бачити більш цікаву гру в атаці, адже кадровий потенціал дозволяв. Проте, у більшості епізодів вони не знали що робити з м’ячем у заключній третині поля. На жаль, до перерви моментів було обмаль. Крім пенальті і удару Хоми немає що згадати.

У другій половині зустрічі характер гри не змінився. Петровці нічого не могли створити в атаці, а це команда яка найбільше забила у нинішньому сезоні серед усіх колективів групи. “Прикарпаття” насамперед намагалися не пропустити і їх можна зрозуміти. З позиції сили проти фаворита підопічним Рипана не варто було грати.

Вперше довелося виручати свою команду Владиславу Кучеруку на 70-й хвилині, коли він парирував удар Козака. Нарешті бодай щось цікаве створили гості. На 76-й хвилині м’яч все ж побував у воротах “Прикарпаття”. Валерій Сад метрів з одинадцяти пробив у кут – 0:1. Дебютний гол хавбека за “Інгулець”. У підсумку, дуже непростий виїзд для “Інгульця” все ж завершився мінімальною перемогою.