Ігор Гуцул розповів, лікування якого органу вважають найважчим у хірургії

Хірург Ігор Гуцул близько 20 років працює у Калуській ЦРЛ. Останні 3 роки обіймає посаду завідувача хірургічного відділення.

26 Січня,
2022,
18:00
Калуш

Переглядів: 576


Нині медики потребують так званої насадки «Лігашур» до вже придбаної коагуляційної машини, каже Ігор Гуцул

Свого часу закінчив навчання у Львівському державному медичному держінституті. Своїм головним наставником медик називає лікаря-хірурга Марію Білінчук. Проте набирався досвіду і у інших фахівців, зокрема у Богдана Кузика, Івана Дубаса, Івана Собківа, Івана Приймака, Андрія Мельничука.

Лікар поділився досвідом роботи, назвав нові методи лікування у хірургії, оцінив рівень забезпеченості обладнанням у хірургічному відділенні та розповів, лікування якого органу вважають найважчим у хірургії, інформують “Вікна” з посиланням на Калуську ЦРЛ.

Ігор Гуцул зазначив, що ранішеь практично не було так званої лапароскопічної хірургії, яку нині частіше називають малоінвазивною. Тоді калуські медики поступово стали впроваджувати ці сучасні методи. Починали з найпростішого — операції з видалення апендициту.

«Раніше ж як було: розрізали пацієнту живіт і оперували. Зараз же ми цю операцію на 99,9% робимо лапароспопічно, зробивши в животі хворого три невеличких прокольчики. І такі операції, тобто малоінвазивним методом, ми нині проводимо й на інші органи», — розповідає завідувач хірургічного відділення.

За словами хірурга, важкою у лікуванні і в хірургії є підшлункова залоза. Адже коли у ній відбувається запальний процес, то вона, образно кажучи, починає топитися і в черевній порожнині з’являється чимало рідини. І щоб її не розрізати, не занести інфекцію, потрібно лапароскопічно при гострому панкреатиті зробити чотири отвори на животі й викачати рідину. Такий метод лікування дозволяє хворому у той же день стати на ноги, адже він не переніс навантаження на черевну стінку, а операційне втручання було стерильним.

Аналогічно проводяться нині операції й на жовчному міхурі. Зрештою, у Калуській ЦРЛ створене відділення малоінвазивної і пластичної хірургії, яке спеціалізується в основному на видаленні жовчного міхура лапароскопічним методом. Також медики уже освоїли проведення операцій малоінвазивним методом на діафрагмальні та пахові грижі та з деяких інших видів захворювань, зазначив лікар-хірург.

Відповідаючи на запитання, у чому основна відмінність роботи медиків хірургічного відділення і малоінвазивної та пластичної хірургії, Ігор Гуцул зазначив:

«Нині такого чіткого розмежування не існує. Але раніше, коли до нас поступали хворі із жовчним холецеститом, то ми їх переводили у відділення малоінвазивної і пластичної хірургії. Сьогодні ж ми їх вже самі оперуємо, застосовуючи лапароскопічний метод операційного втручання».

Суттєву практичну допомогу відділенню надають і вузькопрофільні спеціалісти з обласного центру. Серед них — завідувач торакального відділення обласної лікарні Ігор Гатайло, доктор медичних наук, професор Івано-Франківської державної медичної академії Володимир Пилипчук.

За словами Ігоря Гуцула, впровадження малоінвазивної хірургії потребує й оновлення існуючого медичного обладнання. Адміністрація лікарні чимало приклала для цього зусиль. Так, нещодавно відремонтували і відновили роботу лапараскопічного коагулятора та кліпсоплікаторів. А ще було придбано сучасну коагуляційну машину німецької фірми «Техно». Нова машина допомагає проводити операції як на відкритому животі, так і малоінвазивним методом. Нині медики потребують так званої насадки «Лігашур» до вже придбаної коагуляційної машини.

"Давній Галич" - Новини Галича та Івано-Франківщіни