Якщо у соціальній їдальні Калуша залишаються обіди, їх віддають переселенцям із собою

Другий день у Калуському ліцеї №2 працює соціальна їдальня. Тут мають можливість придбати обід за пільговою ціною вимушені переселенці та малозабезпечені сім’ї.

09 Березня,
2022,
18:00
Калуш

Переглядів: 614


Для дорослих комплексний обід коштує 30 гривень, для дітей до 18 років — безкоштовно

У коментарі «Вікнам» директорка ліцею №2 Наталія Овсеєнко зазначила, що їдальня розрахована на 180 посадкових місць, тому місць вистачає всім. Харчуватися приходять як діти (третя частина), так і дорослі. З собою потрібно мати лише довідку з ЦНАПу та паспорт. Для дорослих комплексний обід коштує 30 гривень, для дітей до 18 років — безкоштовно. Їдальня працює щодня з 12.00 до 15.00.

У меню на вибір — кілька видів перших рибних або м’ясних страв, салатів та гарнірів. Якщо на кінець робочого дня страви залишаються, то їх віддають переселенцям із собою.

Мешканцю Харкова Сашкові меню подобається. Зізнається, що до Калуша добирався майже чотири дні з братом, мамою і татом. На період війни збираються пожити у родичів.

Вимушена переселенка з Полтавщини Тетяна до війни працювала сількором. До Калуша приїхала одна. Спершу добралася до Львова, потім волонтери відправили до Івано-Франківська, а звідти вже й до Калуша. Нещодавно жінці довелося пережити ще одну трагедію — смерть мами. Каже: та не пережила б ще однієї війни.

До прибуття на захід України у зв’язку із воєнними подіями Тетяні довелося нелегко. Практично цілодобово перебувала на зв’язку з дочкою Катериною, яка живе в Італії:

«Моя донька, як я була на Полтавщині казала, щоб я не вимикала камеру на телефоні. Вона сидить молиться, а я сплю погодинно».

Калуським прийомом Тетяна задоволена. Поселилася тимчасово у дитячий садок. Каже, що готова сказати всі слова вдячності за людську доброту і розуміння. Позитивним жінка відзначила те, що у садку є куточок для молитви, де можна мовчки розповісти про наболіле. Жінка планує поїхати до дньки в Італію, хоча дуже хоче лишитися на рідній Україні, адже раніше на чужині довго бути не могла.

За словами директорки ліцею №2, у навчальному закладі раді допомогти не тільки тим, кому потрібна соціальна допомога, але й моральна. Штатний психолог і соціальний педагог проведуть роз’яснювальну роботу, дадуть поради і підтримають моральний дух людей, яким довелося втікати від війни.

Ірина КМІТЬ, журналістка

Олександр ЗАЛІСЬКИЙ, оператор

"Давній Галич" - Новини Галича та Івано-Франківщіни