Як правильно поводитися, коли немає світла і тепла?

Речниця МВС України Альона Матвєєва розповіла основні правила безпечної поведінки в умовах відсутності світла і тепла. 18 Листопада, 2022, 18:00 Україна Переглядів: 66 Ілюстроване фото. Всіх членів родини доцільно розмістити в одній кімнаті, а інші — закрити

Такі проблеми можуть бути як короткострокові, так і тривалі — до декількох днів. Тому і рекомендації для різних періодів відсутності звичних умов життя дещо відрізняються, інформує Міністерство внутрішніх справ. 

Отже, коли тепла і світла немає понад, як годину:

Найперше, зауважує Альона Матвєєва, слід відключити від електромережі побутові прилади — через перепади напруги може статися коротке замикання. Також потрібно послуговуватися найпростішими джерелами світла — ліхтариками й свічками. Не варто використовувати для цієї мети побутовий газ через потенційні небезпеки. Також недоцільно розглядати як джерело тепла у квартирах деревне вугілля. Не можна у приміщеннях встановлювати й електрогенератори, що працюють на бензині чи дизельному паливі. Усе — через виділення продуктів згорання і наповнення будівлі смертельно небезпечним чадним газом. Тому незайвим у таких оселях є встановлення детектора чадного газу. 

«Генератори слід використовувати лише на відкритому повітрі, але потрібно вберігати його та під’єднані пристрої від вологи аби уникнути ураження струмом чи короткого замикання», — рекомендує речниця МВС. 

Інша важлива порада: не відкривайте без нагальної потреби у цей час холодильники та морозильні камери — так можна довше зберегти продукти. 

Якщо ж немає світла і тепла понад 2 доби:

У тривалішому сценарії дій передусім слід якнайкраще утеплити вхідні двері в житло. Всіх членів родини доцільно розмістити в одній кімнаті, а інші — закрити. Тепло тіла допоможе зберегти багатошаровий одяг. Також потрібно слідкувати за інформацією про облаштування у вашому районі станцій обігріву — можливо, ними доведеться скористатися, зокрема і щоб зарядити мобільні телефони.

Альона Матвєєва радить подбати про купівлю продуктів тривалого зберігання аби готувати собі їжу. Тут згодяться і портативні газові горілки, але їх використовувати слід надзвичайно обережно й правильно. Запасіться і водою та складіть план, де можна поповнювати ці запаси.

Намагайтеся не переохолоджуватися, слідкуйте за рідними, чий стан здоров’я особливо уразливий – зокрема, це діти та люди пенсійного віку. У жодному разі не варто грітися алкогольними напоями. Краще загорнутися у дві ковдри. Не забувайте про правила безпеки під час використання газових туристичних пальників — вони мають бути відповідно сертифікованими. Якщо використовуєте їх у приміщеннях, забезпечте всередині кондиціонування. І в таких обставинах вам зовсім не зайвими стануть вогнегасники.

«Якщо користуєтеся свічками, слідкуйте, аби вони не догорали до самого кінця. Недоцільно вставляти їх у склянки чи пластикові підставки. Ідеальний варіант – стійкий до падіння металевий підсвічник або утримувач», — наголошує Альона Матвєєва.

Дотримання згаданих доволі простих правил допоможе нам усім зберегти життя у цей непростий час.

"Давній Галич" - Новини Галича та Івано-Франківщіни