Хто сплачуватиме нові податки на землю і скільки? Юридична консультація від “Ґудвеллі Україна”

Відповідно до законопроєкту №5600, який затвердила Верховна Рада України, всі громадяни України, які володіють рухомим або нерухомим майном, мають сплачувати обов’язкові платежі або податки державі. 12 Січня, 2023, 12:00 Калуш Переглядів: 183 Ухвалений нещодавно Верховною радою законопроєкт передбачає зміни до Податкового кодексу. Інфографіка: www.slovoidilo.ua Головні новини Калуша та Прикарпаття у Телеграм

Зокрема, власники земельних ділянок щороку зобов’язані сплачувати земельний податок.

Базою оподаткування для розрахунку земельного податку є:

  • нормативна грошова оцінка земельних ділянок з урахуванням коефіцієнта індексації;
  • площа земельних ділянок, нормативну грошову оцінку яких не проведено.

Мінімальне податкове зобов’язання — це мінімально можлива сума податків, яку платитиме власник або користувач землі. Норма про мінімальне податкове зобов’язання діятиме з 2022 року, тобто вперше сплатити податок потрібно буде у 2023-му — за попередній рік.

Новий податок поширюватиметься на власників та користувачів земельних ділянок сільськогосподарського призначення, які розташовані за межами населених пунктів, а також у їхніх межах, якщо розмір ділянки становитиме 0,5 га та більше.

ВАЖЛИВО! Якщо земельна ділянка перебуває в оренді, то Податок на землю та Мінімальне Податкове Зобов’язання сплачує ОРЕНДАР (ЗЕМЛЕКОРИСТУВАЧ).

Лінія правової допомоги з питань земельної реформи: (067) 340-57-25.

Гаряча лінія: (050) 375-81-13.

Питання орендної плати: (050) 375-75-05.

Матеріал підготувала Ольга КОГУТ, юрист земельного відділу ТзОВ «Ґудвеллі Україна»

"Давній Галич" - Новини Галича та Івано-Франківщіни