Готельний комплекс російського бізнесмена в Трускавці відійшов державі

Йдеться про готель «Бескид» у складі ПрАТ «Санаторно-готельний комплекс «Дніпро-Бескид» у Трускавці. 29 Серпня, 2023, 18:30 Україна Переглядів: 162 Контрольний пакет акцій (понад 98%) належить офшорній компанії «Ларднер Інтерпрайсез Лімітед» Головні новини Калуша та Прикарпаття у Телеграм

Суд арештував корпоративні права та майно російського бізнесмена на Львівщині на суму майже 6 млн гривень. Росіянин був співвласником готельного комплексу в Трускавці.

Як повідомили 29 серпня в СБУ та прокуратурі Львівщини, громадянин Росії має бізнес в окупованому Криму. З 2016 року він системно сприяв та забезпечував проживання і перебування воєнізованих формувань Росії у своїх готелях на території півострова.

«Окрім цього, росіянин володів майновими активами і на Львівщині. У його власності було 49% корпоративних прав на готельний комплекс, що розташований в туристично привабливому Трускавці», — йдеться в повідомленні СБУ.

Суд наклав арешт на бізнес-активи російського бізнесмена, які розташовані на Львівщині. Майно на суму 6 млн гривень передали до Національного агентства з питань виявлення, розшуку та управління активами, одержаними від корупційних та інших злочинів (АРМА).

Справу розслідують за фактом фінансування дій, вчинених з метою насильницької зміни чи повалення конституційного ладу або захоплення державної влади, зміни меж території або державного кордону України (ст. 110-2 Кримінального кодексу України).

У липні цього року парламентська тимчасова слідча комісія повідомила, що росіянам належить готель «Бескид» у складі ПрАТ «Санаторно-готельний комплекс «Дніпро-Бескид» у Трускавці.

За даними аналітичної платформи YouControl, власником ПАТ «Санаторно-готельний комплекс «Дніпро-Бескид» вказаний мешканець Трускавця Олександр Чебаненко, а контрольний пакет акцій (понад 98%) належить офшорній компанії «Ларднер Інтерпрайсез Лімітед». Серед реальних власників — ціла низка російських компаній: «Богословський алюмінієвий завод», «Красноярський алюмінієвий завод», «Омський каучук».

Водночас у правлінні ПАТ «Санаторно-готельний комплекс «Дніпро-Бескид» продовжують заперечувати наявність російських власників.

«Ніяких російських власників в нас нема, в нас один український власник», — заявив zaxid.net заступник голови правління Володимир Бобечко. Він відмовився коментувати інформацію про арешт корпоративних прав та майна.

"Давній Галич" - Новини Галича та Івано-Франківщіни