Футзалісти “Урагану” пробилися до Елітного раунду Ліги чемпіонів (ВІДЕО)

29 жовтня франківський “Ураган” в гостях зіграв матч 3-го туру Основного раунду Ліги чемпіонів УЄФА проти угорського клубу “Халадаш”. Матч відбувся у румунському місті Галац і завершився нічиєю 4:4. Цей рахунок дозволив прикарпатцям пройти у наступний етап змагань, пише Галка.

У стартовій четвірці «Урагану» замість Корсуна, який отримав ушкодження у грі з «Бенфікою» з’явився Микитюк, а Дичуку було довірене місце стартового «стовпа» замість Фаренюка.

На початку першого тайму Дрот зміг знайти шпарину у захисті «ураганівців» та відкрити рахунок. Це був красномовний сигнал про те, що «Халадаш» налаштований здобути перемогу в цій грі. Цей гол позитивно вплинув на угорську команду, яка почала більш активно йти вперед та створювати тиск на ворота Савенка. Однак, голкіпер «Урагану» робив усе для того, щоб більше не пропускати. Окрім того, підопічні Хуанри не давали багато простору «ураганівцям» під час створення атак. Тобто, можна сказати, що наставник «Халадаша» зробив акцент не тільки на потужну атаку, а і на дисциплінований захист. Однак, трохи пристосувавшись до гри суперника, «Ураган» почав переходити ближче до воріт Алаштікса та соворювати свої нагоди. Зрештою, на 7-й хвилині рахунок став рівним. Це сталося після того, як Станіслав Моспан скористався передачею Абакшина та пробив по воротах Алаштікса – той не виручив. Цей гол, безумовно, додав наснаги івано-франківцям, які почали діяти в атаці більш розкуто. Були хороші моменти у Шведа, Микитюка, Шотурми. І, врешті-решт, захист «Халадаша» не витримав, і на 15-й хвилині рахунок став 2:1 на користь представників України. Алаштікс впорався з ударом від Шведа, проте нічого не зміг зробити проти добивання від Дичука. На цьому підопічні Максима Павленка намагались не зупинятись, і у них було ще кілька нагод для того, щоб збільшувати перевагу в рахунку. На руку українцям булол і те, що у «Халадаша» накопичувались фоли. Однак, скористатися цим до перерви івано-франківці не змогли.

Практично на старті другого тайму Абакшину вдалося збільшити перевагу «Урагану» до двох м’ячів. І це змушувало «Халадаш» нервувати, що було видно по грі команди з Угорщини. Більше того – вже на 26-й хвилині «біло-зелені» почали грати з п’ятим польовим гравцем, і за дві хвилини це принесло свої результати. Рутай, який, власне кажучи, і виконував функції «літаючого воротаря», завершив старання своїх партнерів, скоротивши відставання «Халадаша» до мінімуму. Після цього підопічні Хуанри продовжили грати вп’ятьох, але у середині другого тайму невдалий розіграш зайвого гравця призвів до того, що Савенко передачею від своїх воріт знайшов голову Абакшина, який переправив м’яч у порожні ворота. Так рахунок став 4:2 на користь «Урагану», але, як показали подальші події, це лише по-спортивному розлютило гравців «Халадаша», які не полишали надій здобути прийнятний для себе результат. Тому, «біло-зелені» лише посилили тиск на ворота Савенка, і дуже швидки знову скоротили відставання в рахунку до мінімуму. У цій ситуації м’яч опинився у воротах Савенка після того, як Микитюк невдало перервав передачу на суперника, пише Артем ТЕРЕНТЬЄВ з «5х5».

Рахунок став 4:3, і угорці посилили тиск на ворота «Урагану», граючи з п’ятим польовим. За такої гри «Урагану» нічого не залишалось, окрім того, як перейти на гру другим номером. Однак, враховуючи те, як угорці розігрували зайвого гравця, шансів на стрімку контратаку по факту було не так вже і багато – залишалося сподіватися на випадок.

Однак, поки у івано-франківських «драконів» були сподівання на можливість покарати суперників за спорожнілі ворота, гравці «Халадаша» за чотири хвилини до кінця гри змогли зрівняти рахунок у зустрічі завдяки зусиллям Каземіро, якому вдався дуже потужний удар. Навряд чи тут можна висунути якісь претензії Савенку, але факт залишається фактом – на табло арени у Галаці засвітилися дві четвірки, і фактично все починалося спочатку. Практично тут же у ворота «Урагану» влетів і п’ятий гол, але, на щастя для української команди, це взяття не було зараховано. Це дало можливість підопічним Максима Павленка зітхнути трохи з полегшенням, але картини гри даний епізод не поміняв – «Халадаш», як і раніше, прагнув вийти вперед. Тому, і не дивно, що угорці пішли на останній штурм, який не став вдалим для підопічних Хуанри, що було на руку не тільки «Урагану», а і «Юнайтед Галац», оскільки це означало, що і українська, і румунська команди пройшли до Елітного раунду, залишивши «Халадаш» за бортом. Так, «Урагану» не вдалося взяти реванш у «Халадаша» за минулорічну поразку, про що свідчила підсумкова результативна нічия. Однак, «дракони» виконали головне завдання – пройшли до Елітного раунду Ліги чемпіонів, і це насправді куди більш важливо.

“Халадаш” Угорщина – “Ураган” Україна – 4:4 (1:2)