“Енергоатом” домовився про будівництво 20 атомних енергоблоків в Україні – Новини України

"Енергоатом" домовився про будівництво 20 атомних енергоблоків в Україні - Новини України

Фото: facebook.com/energoatom.ua

Президент “Енергоатому” Петро Котін та виконавчий директор компанії Holtec International Кріс Сінгх підписали угоду про співпрацю у розгортанні малих модульних реакторів. Про це повідомляє прес-служба ” Енергоатому “.

– Угода передбачає будівництво до 20 реакторів SMR-160, з реалізацією першого пілотного проекту та виходу на мінімальну регульовану потужність реактора та підключення до мережі до березня 2029 року, – йдеться у повідомленні.

Як зазначили у відомстві, запровадження малих модульних реакторів допоможе і у заміщенні зруйнованих внаслідок російської агресії теплоенергетичних потужностей.

– Угода з Holtec International ґрунтується на 20-річному досвіді успішної співпраці між компаніями. Вона дозволить запровадити перспективні, безпечні, чисті, надійні та ефективні технології малих модульних реакторів та зробити Україну провідною країною світу в галузі чистої енергетики, – заявив президент компанії Петро Котін.

За його словами, документ також передбачає поглиблення співпраці між компаніями щодо зміцнення енергетичної безпеки України та сприятиме посиленню енергетичної незалежності України.

ДОВІДКА

SMR-160 – це легководний реактор під тиском потужністю 160 МВт, що використовує як паливо низькозбагачений уран та гнучкий для виробництва технологічного тепла для промислового застосування та виробництва водню.

Джерело

"Давній Галич" - Новини Галича та Івано-Франківщіни