До сповіді прийшли сотні пацієнтів та медпрацівників Калуської ЦРЛ

З ініціативи медичного капелана Калуської центральної районної лікарні о. Василя Бігуна в Каплиці Святого Пантелеймона відбулася Божественна Літургія, яку очолив о. Ярослав Рохман, голова Комісії у справах душпастирства охорони здоров’я Івано-Франківської архиєпархії УГКЦ. 12 Квітня, 2023, 10:00 Калуш Переглядів: 1086 Впродовж Божественної Літургії відбувалася сповідь, на яку чекали сотні пацієнтів та медичних працівників Головні новини Калуша та Прикарпаття у Телеграм

Священники Калуського деканату УГКЦ на чолі з деканом о. Степаном Скібіцьким провели Таїнство Соборування, інформують “Вікна”.

Впродовж Божественної Літургії відбувалася сповідь, на яку чекали сотні пацієнтів та медичних працівників, а опісля священники відвідували хворих у лікарні, серед яких було багато захисників України.

Таїнство Соборування або Єлеосвячення, як воно називається в богослужбових книгах, є одним з семи найголовніших Таїнств, в якому при помазуванні тіла єлеєм призивається на людину благодать Божа для зцілення її від тілесних та душевних немочей.

Для звершення таїнства використовується єлей (олія, за можливістю — оливкова). Єлей — один з найдавніших релігійних символів. З сивої давнини це був не тільки їстивний продукт, але й лікувальний засіб, і рідина для світильників, і косметичний засіб. Достаток олії сприймався як ознака благословіння Божого. Єлеєм натирали тіло, змащували волосся. Єлеєм помазували на служіння священиків та царів.

“Ще святі апостоли помазували єлеєм хворих, молячись про їхнє зцілення. Про це пише апостол Яків: Хворий якщо хто з вас, нехай покличе пресвітерів Церкви, і нехай помоляться над ним, помазав єлеєм в ім’я Господнє. І молитва віри зцілить недужого, і підніме його Господь; і якщо він зробив гріхи, простяться йому (Якова 14:15). З цього тексту видно, що вже в апостольські часи була практика помазування хворих єлеєм, проте важливо зазначити, що цілюща сила приписується не самій олії, а “молитві віри”. Наслідком цієї священодії, за словами апостола, є зцілення тіла й прощення гріхів”, — зазначив медичний капелан Калуської ЦРЛ о. Василь Бігун.

"Давній Галич" - Новини Галича та Івано-Франківщіни