Через ракетну атаку Запорізька АЕС повністю знеструмлена – Новини Галича

Запорізька атомна електростанція повністю знеструмлена через російську ракетну атаку сьогодні вночі, 9 березня. Це загрожує аварією з радіаційними наслідками для всього світу.

Про це повідомляє НАЕК “Енергоатом” у Telegram

“9 березня о 3:53 ночі внаслідок рашистських ракетних обстрілів відключилась остання лінія зв’язку окупованої Запорізької АЕС з українською енергосистемою. Наразі станція знеструмлена і перейшла в режим блекауту вшосте за час окупації”, – йдеться у повідомленні. 

В НАЕК зазначили, що 5-й та 6-й енергоблоки переводяться в холодний стан. Наразі увімкнулись 18 дизель-генераторів для живлення власних потреб ЗАЕС. Але пального для їхньої роботи є лише на 10 діб.  

“В разі неможливості поновлення зовнішнього живлення станції протягом цього часу може статись аварія з радіаційними наслідками для всього світу”, – пояснили в Енергоатомі. 

Також в НАЕК повідомили, що усі українські атомні електростанції знизили потужність через загрозу ракетних обстрілів.  

  • Через окупацію ЗАЕС та втручання представників Росатома в її роботу можливості української сторони щодо підтримання її роботи у безпечному режимі значно обмежені.

    Енергоатом наголошує, що наразі міжнародна спільнота має докласти усіх зусиль, щоб окупанти вивели свої  війська з території ЗАЕС і передали її під повний контроль України.

    Читайте також: Найкраще укриття області знаходиться в Коломиї

    "Давній Галич" - Новини Галича та Івано-Франківщіни