Борги калушан перед КП “ЖЕО №4” не можуть продати за третину вартості

На сайті Національної електронної біржі 23 лютого розпочалося приймання заяв на участь у другому повторному аукціоні з можливістю зниження початкової ціни з продажу права вимоги за дебіторською заборгованістю калуського комунального підприємства «ЖЕО №4». 27 Лютого, 2023, 11:00 Калуш Переглядів: 237 Ілюстроване фото. Компанія, яка викупить борги, матиме право вимагати їхнього повернення Головні новини Калуша та Прикарпаття у Телеграм

Заяви можна подавати до 6 березня. Саме на цю дату запланований електронний аукціон.

Продаж права вимоги за дебіторською заборгованістю КП «ЖЕО №4» оголосив арбітражний керуючий, ліквідатор комунального підприємства Андрій Ратушний, інформують “Вікна”.

«До реалізації запропоноване право вимоги за дебіторською заборгованістю КП «ЖЕО№4 на загальну суму 3 672 750,18 гривні, в тому числі, станом на 01.09.2022 року, заборгованість 1159 фізичних осіб на суму 3 580 492,88 гривень, заборгованість 31 фізичних осіб-підприємців та юридичних осіб на суму 92 257,30 гривень. Початковою ціною другого повторного аукціону є зменшена на 25 відсотків початкова ціна попереднього другого повторного аукціону, тобто 1 239 553,18 гривень», — йдеться у повідомленні на сайті Національної електронної біржі.

Нагадаємо, усі попередні аукціони з продажу боргів калушан перед четвертим ЖЕО не відбулися через відсутність бажаючих їх купити. Так, перший аукціон оголосили наприкінці вересня минулого року, причому на повну суму боргів — понад 3 млн 672 тис. гривень. Далі лот виставили на торги у жовтні зі зменшеною на 20% початковою ціною — борги продавали за понад 2 млн 938 тис. гривень. Втретє борги калушан пробували продати у листопаді за ціною вже на 25% нижчою за ціну попереднього аукціону — за близько 2,2 млн гривень. Далі їх виставили на аукціоні на початку лютого за близько 1,7 млн гривень. Зараз ціна на аукціоні становить всього третину від загальної суми заборгованості калушан перед ЖЕО №4.

Раніше міська влада попереджала, що ліквідація комунального підприємства не означає списання боргів перед ним, зокрема по квартплаті. Компанія, яка викупить борги, матиме право вимагати їхнього повернення. У переліку боржників — 1159 мешканців багатоквартирних житлових будинків, за якими залишився борг перед КП «ЖЕО №4». Розмір боргу становить від 1,08 гривні до понад 60 тис. гривень.

Нагадаємо, Калуська міська рада прийняла рішення про ліквідацію КП «ЖЕО №4» у 2019 році. Згодом депутати надали згоду на звернення до господарського суду із заявою про відкриття провадження у справі про банкрутство комунального підприємства. Постановою Господарського суду Івано-Франківської області від 14 квітня 2021 року КП «ЖЕО №4» було визнано банкрутом та відкрито ліквідаційну процедуру. Суд дійшов висновку, що у комунального підприємства відсутнє майно, яким може погасити борги перед кредиторами. Суд визнав вимоги кредиторів на понад 37 млн гривень. Зокрема визнано 16,4 млн гривень боргу ЖЕО №4 перед державною податковою службою, понад 16,6 млн гривень – перед КП «Водотеплосервіс», понад 3,6 млн гривень — перед КП «Екосервіс».

"Давній Галич" - Новини Галича та Івано-Франківщіни