Благодійники зі Львова привезли допомогу калуським військовим і медикам на суму понад 4 млн гривень

3 березня до Калуша приїхали представники молодіжної громадської організації «Інститут суспільних ініціатив» (голова правління Тарас Репицький) та благодійного фонду «Разом для України» (виконавча директорка Евеліна Курілець) зі Львова. Благодійники привезли до Калуша черговий транш допомоги — для військових і медиків. 03 Березня, 2023, 15:00 Калуш Переглядів: 327 Загалом благодійники доставили на Прикарпаття допомоги на 7,3 млн гривень Головні новини Калуша та Прикарпаття у Телеграм

Благодійний фонд «Разом для України» співпрацює з благодійною організацією з США, яка є другою за обсягом донатів для України в цій країні. Допомогу з США благодійний фонд розподіляє та доправляє у різні регіони України, інформують “Вікна”.

Роботу розгорнули з початку війни, а на Калущину благодійники зі Львова прийшли наприкінці минулого року завдяки депутатці Калуської міської ради Оксані Савчук, яка знайома з Тарасом Репицьким з 2017 року. Відтоді вони реалізували кілька спільних освітянських проєктів. Наприкінці минулого року голова правління громадської організації сконтактував з Оксаною і запропонував долучити Калуську громаду до проєкту поширення культури серцево-легеневої реанімації. Нагадаємо, у рамках цього проєкту в грудні в палаці культури «Юність» провели тренінг з надання першої  медичної допомоги, а привезений дефібрилятор благодійники подарували цьому закладу. Більше того, завдяки ініціативі Тараса Репицького і депутатів міської ради Віктора Бербеця та Оксани Савчук Калуська міська рада наприкінці лютого затвердила дворічну міську програму доступної дефібриляції у громадських місцях, яка передбачає закупівлю п’яти дефібриляторів для закладів освіти, культури тощо. До речі, як відзначив Тарас Репицький, Калуська громада стала першою в Україні, де затвердили таку програму.

Транш благодійної допомоги для захисників України, який МГО «Інститут суспільних ініціатив» та БФ «Разом для України» привезли до Калуша 3 березня, — вже третій від грудня минулого року. Першу частину допомоги передали підрозділу Сил територіальної оборони ЗСУ, другий — підшефній військовій частині з Очакова, а щойно отриманий призначений для «Гвардії наступу».

Нагадаємо, що завдяки МГО «Інститут Суспільних Ініціатив» та БФ «Разом для України» військові з Калуського району раніше одержали 10 комплектів рацій, генератори та 100 індивідуальних військових аптечок.

Цього разу благодійники привезли і передали Калуській районній військовій адміністрації дві портативні зарядні станції, 100 тактичних військових аптечок з підсумками та 20 наповнених необхідним тактичних медичних рюкзаків сформованих за стандартами НАТО, які призначені для військових медиків. Загальна вартість цього траншу допомоги військовим Калущини — понад 3 млн гривень. На таку ж суму надали допомогу військовим Прикарпаття через начальницю Івано-Франківської обласної військової адміністрації Світлану Онищук.

Начальниця Калуської районної військової адміністрації Жанна Табанець подякувала Тарасу Репицькому і  Евеліні Курілець за допомогу. Сьогодні, за її словами, головним завданням є захист держави, а отже допомога військовим. При цьому  саме на допомогу військовим працюють відносно небагато громадських організацій, більше зосереджені на допомозі внутрішньо переміщеним особам. 

За словами Евеліни Курілець, благодійний фонд «Разом для України» допомагає як військовим, так і цивільними. Реалізують проєкти з підтримки родин військових, дітей, які втратили батьків на війні, госпітальні проєкти з забезпечення необхідним лікарень, є проєкти також з підтримки вимушених переселенців. Волонтери фонду доправляють необхідне військовим безпосередньо на передову, а також цивільним на щойно деокуповані території.

Ддопомога від благодійників зі Львова, скоріш за все, є не останнім для Калушини. Зокрема, зацікавленість у калуських військових викликав «Космічний харч» — це набір продуктів в індивідуальних упаковках для військових на передовій. Усі вони готові до споживання. Також є можливість для розігріву, адже до набору входить хімічна грілка. «Космічний харч» — поживний, збалансований з тривалим терміном придатності та є у різних варіантах, зокрема, і для вегетаріанців. Як ішлося на зустрічі, військова адміністрація може замовити до 300 наборів «Космічних харчів».

Окрім допомоги військовим, МГО «Інститут суспільних ініціатив» та БФ «Разом для України» доправили допомогу і для Калуської ЦРЛ — 269 комплектів медичного одягу від американської компанії FIGS: 160 — жіночих і 109 – чоловічих. Вартість одного комплекту  становить  близько 130 доларів США, тож лікарні передали медичного одягу на суму близько 1,3 млн гривень. Американських виробник медичного одягу постачає його  в Україну як благодійну допомогу для наших лікарів. А благодійний фонд «Разом для України» є партнером компанії FIGS та займається розподілом та доставкою костюмів до лікарень.

Під час візиту до Калуської ЦРЛ благодійникам зі Львова показали реабілітаційні можливості лікарні: тут функціонує відділення реабілітації на 40 ліжок. Торік коштом міського бюджету закупили реабілітаційного обладнання на 2 млн гривень. Як йшлося під час спілкування за участі адміністрації закладу та представників міської влади, Калуська ЦРЛ планує нарощувати потужності напрямку реабілітації: готують документацію на ремонт приміщення ще на 30 ліжок та розраховують на співпрацю з  МГО «Інститут суспільних ініціатив» та БФ «Разом для України» у напрямку фізичної та психологічної реабілітації, зокрема військових.

"Давній Галич" - Новини Галича та Івано-Франківщіни