Біля української станції “Академік Вернадський” — новий сніговий рекорд

Вчені прогнозують, що рівень снігу ще зростатиме, адже нинішня зима в цьому районі стала аномально теплою: середня температура була лише трохи нижчою -2°С. 06 Листопада, 2022, 18:30 Україна Переглядів: 346 Яким буде остаточний сніговий рекорд цього року, дізнаємося наприкінці грудня

Рівень снігу вже сягнув позначки 345 см, що майже на півметра більше, ніж торішній максимум. І це при тому, що зафіксовані в грудні 2021-го 3 метри теж були рекордними: вони перевищили показник 2,65 метра 2016 року, пише Національний антарктичний науковий центр.

Зазвичай же максимальна річна висота снігового покриву біля станції була не більш як 2 метри. Тепер же насипало майже 3,5 метра. Водночас деякі замети біля “Вернадського” сягають 6 метрів, а на острові є й до 10!

“Оскільки тут переважає вітряна погода, то глибина снігового покриву розподіляється нерівномірно. Є оголені скелі, на яких сніг так і не ліг, а є ділянки, особливо біля станції, яка виступає перешкодою на шляху вітру, де замети під 6 метрів. Офісну частину “Вернадського” (вона нижча) замело з двох боків, утворивши такий собі сніговий перехід: можна і не обходити будівлю, просто перейти по даху. Так уже, до речі, й роблять деякі пінгвіни”, — розповіла метеорологиня 27-ї УАЕ Анжеліка Ганчук.

Вчені прогнозують, що рівень снігу ще зростатиме, адже нинішня зима в цьому районі стала аномально теплою: середня температура була лише трохи нижчою -2°С.

“Внаслідок теплої зими в атмосфері утримується більше вологи, що призводить до інтенсивніших опадів. Це є однією з причин, чому на нашому острові спостерігається снігонакопиченя. По суті, так утворюється і зростає льодовиковий щит”, – пояснила дослідниця.

Тож яким буде остаточний сніговий рекорд цього року, дізнаємося наприкінці грудня. А поки що бажаємо нашим полярникам і полярницям сил та натхнення для постійного відкопування станції.

"Давній Галич" - Новини Галича та Івано-Франківщіни