Безпліддя — це проблема пари, а не тільки жінки — Гінекологиня Інна Мельничук

“Хочу дізнатись, чи я можу мати дітей”, — з таким запитом до медика жіночої консультації Калуської ЦРЛ часто звертаються пацієнтки.

23 Січня,
2022,
15:00
Калуш

Переглядів: 356


Головне — не гаяти часу і вчасно звернутися до лікаря, переконує Інна Мельничук

Важливо пам’ятати, що безпліддя — це проблема пари, а не тільки жінки, тому обстеження мають проходити обидва партнери.

Діагноз “безпліддя” встановлюється парі за неможливості завагітніти протягом 12 місяців регулярного статевого життя без контрацепції, а для пар віком 35+ років — безпліддя рекомендовано запідозрити через 6 місяців невдалих спроб. За статистикою, впродовж перших 3-х місяців “вільного” статевого життя вагітніють 30% здорових пар, решта 70% — упродовж року, розповідає калуська гінекологиня Інна Мельничук, інформують “Вікна”.

Які причини неплідності зустрічаються найчастіше?

1. Чоловічий фактор. Це — причина 30% всіх випадків безпліддя, тому перш за все потрібно зробити спермограму.

2. Різні порушення овуляції (або ендокринне безпліддя) — найбільш поширена причина жіночого безпліддя. Яйцеклітина не виходить з фолікула, тому сперматозоїду нема що запліднювати.

Тут слід наголосити, що ані додатки з відстеження менструального циклу та, відповідно, овуляції, ані ваші внутрішні відчуття не є достатніми доказами того, що у вас є овуляція.

Порушення овуляції часто трапляються у разі синдрому полікістозних яйників, захворюваннях щитоподібної залози, гіперпролактинемії, гіперандрогенії, зниження резерву яйників тощо.

3. Порушення прохідності маткових труб. Воно може виникнути внаслідок перенесеного запального процесу, оперативних втручань, ендометріозу тощо. Це ж порушення може стати причиною позаматкової вагітності.

4. Захворювання ендометрію (запальні, дисгормональні, поліпи ендометрію), що унеможливлюють імплантацію плідного яйця.

5. Інші причини:

  • генетичні, у тому числі порушення обміну фолатів;
  • автоімунні захворювання;
  • антифосфоліпідний синдром;
  • аномалії розвитку матки;
  • субмукозні міоми матки.

6. “Ідіопатичне безпліддя” — коли при обстеженні причини неплідності не знаходять (припадає на 10% випадків безпліддя). У такому разі необхідно звернути увагу на психоемоційний стан партнерів.

Метод лікування безпліддя обирається залежно від встановленої причини. Це може бути медикаментозна корекція порушень, хірургічне втручання або допоміжні репродуктивні технології. Головне в цьому випадку — не гаяти часу і вчасно звернутися до лікаря.

Раніше Інна Мельничук розвіяла 6 міфів. Більше — у публікації “Чи можна запланувати стать дитини і захворіти раком від контрацепції?”.

"Давній Галич" - Новини Галича та Івано-Франківщіни