Без укриття, але вчитимуться офлайн. Як у Гошівському ліцеї на Франківщині почнеться навчальний рік

За інформацією: Суспільне Івано-Франківськ.

Фото: Суспільне Івано-Франківськ

На Івано-Франківщині з 1 вересня учні Гошівського ліцею, в якому відсутнє укриття, вчитимуться офлайн. Навчальний заклад уклав договір з приватним підприємцем про оренду сховища. Про це у коментарі Суспільному розповів начальник управління освіти Долинської міськради Ігор Сайко.

За його словами, Гошівський ліцей орендував укриття у приватного підприємця упродовж квітня-червня 2023 року. Через літні канікули у липні-серпні сховищем не користувалися.

"На перше півріччя вересня у нас укладений договір про оренду, тому ліцей працюватиме. Не можу гарантувати за весь навчальний рік. Приміщення у підприємця велике, є бетонні перекриття. Воно пройшло сертифікацію. Коли ми підписали договір у березні, приїжджала комісія. Тоді зауважень не було. Під час об'їздів у серпні представники комісії також визнали, що всі вимоги дотримані", — пояснив Ігор Сайко.

За його словами, відстань від школи до укриття становить приблизно 200 м.

"Будувати сховище, напевно, потрібно. Але вартість мінімального укриття — від 6 млн грн і вище для такого закладу, в якому навчаються майже 200 дітей. Та з 1 вересня ми працюємо в нормальному режимі", — каже Ігор Сайко.

29 серпня 2023 року директор департаменту освіти і науки обласної військової адміністрації Віктор Кімакович повідомив, що на Івано-Франківщині у трьох школах немає укриттів, зокрема й у Гошівському ліцеї.

Що відомо про ситуацію з укриттями в освітніх закладах області

7 червня 2023 року голова Івано-Франківської ОВА Світлана Онищук повідомляла, що з 1187 закладів освіти області сховища є у 1163. Станом на 28 серпня 2023 року ця цифра не змінилася — у 24 закладах освіти досі немає укриттів.

"Давній Галич" - Новини Галича та Івано-Франківщіни