Берлін і надалі допомагатиме Україні зброєю, – Шольц – Новини Галича

Путіну не вдасться досягти своїх цілей в Україні та в Європі, а Захід надаватиме Україні підтримку, включно з військовою.

Про це заявив канцлер ФРН Олаф Шольц, виступаючи перед німецьким Бундестагом перед самітом ЄС у Брюсселі, передає кореспондент Укрінформу.

Глава уряду зазначив, що жорстокість Путіна в Україні, використання ним енергії та голоду як зброї, неймовірний стрибок інфляції – все це стало випробуванням для Європи та світу, якого не було десятиріччя.

Путін вдається до терору в Україні, використовує безвідповідальну ядерну риторику. Він намагається грати на слабкостях Заходу, розколоти світ.

“Він помиляється, ми не дозволимо нас розділити… Наша країна стоїть разом, Європа стоїть разом, солідарна між собою та з Україною, наші альянси по світу є сильними. Путін не досягне своїх цілей”, – підкреслив Шольц.

Він зазначив, що цілі путіна не будуть втілені в життя – як завдяки мужності українців, так і допомозі її друзів і партнерів.

Канцлер підкреслив, що наразі Україна найбільше потребує артилерії та засобів ППО. Він нагадав, що минулого тижня Україні була передана перша система ППО IRIS-T, раніше запланованого.

“Три наступні будуть передані, як тільки це буде можливо”, – пообіцяв глава уряду. Він звернув увагу, що вся передана зброя відіграє важливу роль на полі бою.

Очільник федерального уряду також зазначив, що Німеччина стане однією з європейських країн, на території яких підготують до 15 тисяч українських військових. За його словами, до весни в Німеччині навчать “повну бригаду – до 5 тисяч солдатів”.

Шольц засудив брутальні ракетні та дронові атаки на цивільні цілі в Україні протягом останніх двох тижнів. “Свідомі атаки на цивільних – це воєнний злочин, але ця тактика випаленої землі не допоможе Путіну виграти цю війну”, підкреслив канцлер. Він назвав це актом відчаю Путіна, там само як мобілізацію.

До теми: Путін хоче знищити пам’ять про захоплені українська міста – експерт

"Давній Галич" - Новини Галича та Івано-Франківщіни