“Бандерівський шлях” посів 33 місце з 46-ти за оцінкою експертів Українського культурного фонду

Український культурний фонд оприлюднив результати оцінювання експертами проєктів програми «Культура. Регіони». 26 Квітня, 2023, 19:00 Калуш Переглядів: 211 Степан Бандера зі своїми дітьми Андрієм та Лесею, Західна Німеччина. Фото з архіву ЦДВР Головні новини Калуша та Прикарпаття у Телеграм

На “ЛОТ 1. Локальна культура” від Івано-Франківської області було подано 11 проєктів. До оцінювання було допущено 8. Приємно повідомити, що половина із наших 8-ми заявок зі всього списку 46-ти оцінюваних проєктів зайняли місця у першій половині списку, — повідомив начальник відділу туризму управління міжнародного співробітництва, євроінтеграції, туризму та інвестицій Івано-Франківської облдержадміністрації Віталій Передерко.

Рейтинговий реєстр проєктів з Прикарпаття такий:

  1. Гуцульська світлиця — сучасна інтерпретація культурної спадщини (НПП «Гуцульщина») — 4 місце.
  2. Створення культурно-туристичного маршруту «Шляхами Наталії Кобринської в місті Болехові» (Болехівська міська рада) — 11 місце.
  3. Опільська гончарня: відродження втраченого ремесла (КЗ «Рогатинський історико-краєзнавчий музей «Опілля») — 14 місце.
  4. Історична подорож Вигодською вузькоколійкою (КП «Центр спадщини Вигодської вузькоколійки») — 23 місце.
  5. КерамЛабораторія «Горно» (ФОП Дутка Сергій Ярославович) — 24 місце.
  6. Культурно-пізнавальний маршрут «Життєдайне джерело віків» (Тисменицька міська рада) — 28 місце.
  7. Культурно-пізнавальний маршрут «Бандерівський шлях» (Управління економічного розвитку міста Калуської міської ради) — 33 місце.
  8. Інтерактивна карта Східної Бойківщини (Брошнів-Осадська селищна рада) — 40 місце.

«Будемо мати багато переможців. Вітаємо!», — написав посадовець.

Нагадаємо, на конкурс грантової програми «Культура. Регіони» Українського культурного фонду загалом надійшло 180 аплікаційних пакетів. У тому числі 11 проєктів було подано від нашої області. Вони обрали лот «Локальна культура» (другий лот — «Культура корінних народів та унікальні етнічні культури Приазов’я і Причорномор’я»). Мінімальна сума гранту за цим лотом становить 300 тис. гривень, максимальна — 1 млн гривень. Конкуренція за грантові кошти є чималою: бюджет програми на 2023 рік становить 22  млн гривень, у тому числі 15 млн гривень виділено на фінансування проєктів-переможців першого лоту.

Відповідно до оприлюдненого рейтингу за результатами оцінювання експертами 46-ти проєктів першого лоту, яку були допущені до цього етапу конкурсу, та запитуваних від Українського культурного фонду сум, передбачених 15 млн гривень вистачить на 22-23 проєкти. Тож калуський «Бандерівський шлях» стати одним з переможців грантової програми шансів фактично не має.

Як повідомляли “Вікна”, проєкт “Культурно-пізнавальний маршрут “Бандерівський шлях” передбачає створення туристичного маршруту від Калуша до музею Степана Бандери в селі Старий Угринів. Бюджет калуського проєкту близький до максимального — 989,9 тис. гривень, а запитувана сума від фонду становить 890,7 тис. гривень.  

"Давній Галич" - Новини Галича та Івано-Франківщіни