165 років на двох. У Калуші привітали з днем народження сім’ю переселенців з Київщини

Частина наших мешканців з перших днів війни, приймаючи переселенців, так і продовжують разом жити, разом допомагати ЗСУ. Так вийшло і в калушанки Ірини. Совсун. Маючи власну хату, прийняла у перші дні родину з семи осіб з-під Київщини: жінок, дітей, внуків. 15 Березня, 2023, 19:00 Калуш Переглядів: 297 Головні новини Калуша та Прикарпаття у Телеграм

Влітку 2022 року родина повернулася додому, та в грудні найстарших жінок знову відправили у Калуш, оскільки їх квартира була розбита і зимувати не було де. Так і залишилися пані Анна з дочкою Клавдією до весни. Та ні дня не проходить у хаті без добрих справ для наших бійців. Щоденно жінки сушать овочі, які віддають «Калуським бджілкам» на супи та борщі. А ще — чистять горіхи, йдеться на Фейсбук-сторінці міського голови Андрія Найди.

І так співпало, що 14 березня Анна Василівна та її донька Клавдія Петрівна святкують Дні народження. Та і дати солідні — 93 та 72 роки — 165 на обох! А завзятості у роботі — як у 20. Разом з волонтерами ГО “Чисті серця Калуш” міська влада привітали іменинниць з уродинами.

“Бажаємо нашим поважним панянкам міцного здоров’я та у якнайшвидшому часі готувати святковий торт до Перемоги! Многая літ! А ґаздині хати, яка не раз допомагала переселенцям з Маріуполя, Києва, і якої син сьогодні на фронті – щира вдячність за добро та опіку”, — ідеться в повідомленні.

Раніше «Вікна» писали про цю сім’ю, яка втікала від війни з рідної Київщини. Коли розпочалася війна, росіяни зайшли в їхнє село. Було дуже небезпечно, лунали  гучні постріли та звуки снарядів. Окупанти ходили з гвинтівками за плечима. Проте, на щастя, вдалося безпечно евакуюватися. Так, для 92-річної Анни Левандовської — це вже друга війна. Також жінка пережила Голодомор і працювала в колгоспі.

Більше про історію родини — в публікації “У Калуші 92-річна Анна Левандовська та її 71-річна донька допомагають ЗСУ”.

"Давній Галич" - Новини Галича та Івано-Франківщіни