100-річна Ганна Турлуківська з Космача, яка вижила в концтаборі, передала 10000 гривень ЗСУ

Ганна Олексіївна Турлуківська з Прикарпаття, яка була в’язнем німецького концтабору, передала 10 000 гривень на потреби воїнів Сил територіальної оборони ЗСУ. 05 Квітня, 2023, 08:30 Прикарпаття Переглядів: 219 Ганна Турлуківська врятувалася за день до своєї можливої смерті Головні новини Калуша та Прикарпаття у Телеграм

“Поки такі люди живуть, то буде жити і наша нація українців. Добрі справи, не залишаються непоміченими — вони як маяки світять тим, хто чекає допомоги. Ви своїм вчинком надаєте не просто матеріальну допомогу, а вселяєте надію, що разом ми подолаємо будь-які негаразди”, — кажуть у Космацькій громаді.

Дивлячись на цю життєрадісну жінку, важко повірити, що за її плечима — вже сотня прожитих літ.

Народилася Ганна Турлуківська в селі Текуча 1 січня 1923 року в багатодітній сім’ї , де виховувалося десятеро дітей. Влітку 1942 року була насильно вивезена в Німеччину. Спочатку була поміщена в концтабір, проте врятувалася за день до своєї можливої смерті.

Зі слів довгожительки, щодня в’язнів спалювали, але за день до страти Ганни прийшов німецький міністр сільського господарства і наказав людей не знищувати, а залучати до роботи. Працювала жінка на полі та дояркою у фермера. У серпні 1945 повернулася в Україну.

"Давній Галич" - Новини Галича та Івано-Франківщіни