ЗСУ: Причиною повітряної тривоги на Вінниччині могла стати повітряна куля або безпілотник – Новини України

ЗСУ: Причиною повітряної тривоги на Вінниччині могла стати повітряна куля або безпілотник - Новини України

Фото: fancycrave1 з сайту Pixabay

Повітряна тривога, яку було оголошено у Вінницькій області, могла бути наслідком російського безпілотника чи повітряної кулі у небі. На цьому наголосив в ефірі всеукраїнського телемарафону представник командування Повітряних сил Збройних сил України Юрій Ігнат.

– Нині теж триває робота, виявляють наші Повітряні сили, дивляться, що там у Вінницькій області. Зокрема, лунає сигнал повітряної тривоги. Ціль малопомітна і малошвидкісна, зараз встановлюється, що це за тип мети. Можливо, це якась БПЛА, а може бути куля, – заявив Ігнат.

За його словами, якщо мова про кулю, то вона могла бути накачана газом для підняття на значну висоту. Через це збити її було неможливо.

– Йдеться про кілометри, тож збити її стрілецькою зброєю непросто. Вона може нести кутові відбивачі, вони мають якесь металеве покриття, це може бути навіть звичайна фольга, і ворог намагається спровокувати Сили оборони для того, щоб по тій кулі відпрацьовували зокрема зенітними засобами, і таким чином виявляти розташування наших сил і засобів ППО, щоб знову-таки планувати нові маршрути Ну і плюс виснаження наших ППО, – наголосив він.

На Вінниччині 18 лютого лунали звуки повітряної тривоги. Тоді місцеві жителі писали в соцмережах, що в небі нібито помічено повітряну кулю, яка могла запустити ворог.

Джерело

"Давній Галич" - Новини Галича та Івано-Франківщіни