Знеструмлення ЗАЕС може привести до аварії – СтратКом

Знеструмлення ЗАЕС може привести до аварії - СтратКом

Фото: ua-1.com ЗАЕС знеструмлена

Через ворожу атаку 9 березня було розірвано останню лінію зв’язку ЗАЕС з українською енергосистемою.

Знеструмлення Запорізької атомної електростанції російськими окупантами може привести до радіаційної аварії, попереджає Центр стратегічних комунікацій.

Через ворожу атаку 9 березня було розірвано останню лінію зв’язку ЗАЕС з українською енергосистемою: станцію знеструмлено, і без відновлення зовнішнього живлення може статися аварія.

“Агресія РФ і окупація ЗАЕС створили найбільшу радіаційну загрозу Європі з часу Чорнобильської катастрофи 1986 року. Окупанти поводяться абсолютно безвідповідально, наражаючи себе, українців і мільйони іноземних громадян на смертельну небезпеку”, – йдеться в повідомленні.

Центр стратегічних комунікацій зазначає, що Росія поки що не може самостійно обслуговувати та забезпечувати стабільну роботу Запорізької АЕС, тому важливо змусити РФ залишити ЗАЕС та демілітаризувати її.

Нагадаємо, вночі 9 березня в результаті ракетного обстрілу РФ відключилася остання лінія зв’язку окупованої Запорізької АЕС з українською енергосистемою. Через російські ракетні удари станція перейшла в режим блекауту вшосте за час окупації.

Росіяни знищують обладнання ЗАЕС – міністр

Джерело

"Давній Галич" - Новини Галича та Івано-Франківщіни