Знаменитий Гентський вівтар отримав нову домівку

Поціновувачі мистецтва отримають ще більше можливостей роздивитися знаменитий Гентський вівтар завдяки реставрації бельгійського собору, де він перебуває. На реставрацію витратили 30 млн євро.

Вівтар перенесли в нову частину собору Святого Бавона, щоб зробити досвід відвідувачів “революційним”, пише BBC Україна.

Роботу над вівтарем завершили брати Губерт та Ян Ван Ейки у 1432 році. Протягом століть він вражає шанувальників мистецтва. Семирічний проєкт реставрації самого вівтаря вартістю 2,2 млн євро завершили в грудні 2019 року.

Нове оформлення знаменитого вівтаря вперше продемонстрували в четвер у присутності прем’єр-міністра Фландрії та єпископа Гента. Тепер він займає почесне місце в більш просторій каплиці Причастя у соборі, а не в каплиці Війда, як раніше.

Зроблену на замовлення скляну шафу розробили, аби зберігати там вівтар в оптимальних умовах. Загалом вівтар складається з 12 панелей.

Минулого року ця картина XV століття потрапила на перші шпальти, коли реставраційні роботи, проведені на її центральній панелі, показали, що в Агнця Божого “людське” обличчя.

"Давній Галич" - Новини Галича та Івано-Франківщіни