“Знайшли у занедбаному кабінеті”: у Ворохті освятили дві старовинні ікони орієнтовно XVII століття (фото) – Новини Галича

Сьогодні, 19 березня, у Ворохті, в храмі Різдва Пресвятої Богородиці відбулося освячення двох відреставрованих старовинних ікон та їх сучасних копій.   Про це повідомили на сторінці Ворохтянської селищної ради у Facebook.   Опісля святкової літургії, о. Василь Михайлюк за участі Ворохтянського селищного голови Олега Дзем`юка, ректора Прикарпатського університету Ігоря Цепенди та присутніх вірян, урочисто освятили відреставровані ікони із зображенням Матері Божої з маленьким Ісусом та християнським сюжетом Вознесіння Господнього.   Минулого року під час ремонтних робіт на третьому поверсі адміністративного приміщення Ворохтянської селищної ради ікони знайшли в одному із занедбаних кабінетів.  

“Якщо б не уважність начальника сектору цивільного захисту та мобілізаційної роботи Володимира Петрованчука, то ці святині могли б потрапили на смітник, як і весь інший мотлох”, – йдеться в дописі.

  На думку фахівців кафедри образотворчого і декоративно-прикладного мистецтва та реставрації навчально-наукового Інституту мистецтв Прикарпатського університету ім. Василя Стефаника ці релігійно-мистецькі творіння можуть бути датовані сімнадцятим століттям.   Більш ніж пів року, викладачі та студенти університету працювали над відновленням святинь і створенням їх сучасних репродукцій.   Відреставровані ікони повернули до Божого Храму, де вони продовжать служити громаді.  

“Кожен бажаючий зможе відвідати церкву Різдва Пресвятої Богородиці у Ворохті, помолитися та звернутися до Господа у своїх потребах біля старовинних і намолених ікон”, – підкреслюють у дописі.

До теми: В Івано-Франківську на фестивалі юні танцюристи зібрали 60 тисяч гривень

"Давній Галич" - Новини Галича та Івано-Франківщіни