Зеленський заявив, що Україна продовжить виконувати зобов’язання у рамках “зернової угоди” – Новини України

Зеленський заявив, що Україна продовжить виконувати зобов'язання у рамках "зернової угоди" - Новини України

Фото: President.gov.ua

Незважаючи на зупинення Росією роботи “зернового коридору”, Україна продовжуватиме виконувати свої зобов’язання в рамках угоди, підписаної з ООН і Туреччиною. Про це повідомив президент Володимир Зеленський у вечірньому зверненні.

– Україна була і може бути й надалі одним із гарантів глобальної продовольчої безпеки. Російські терор та шантаж мають програти. Людство має перемогти, – заявив президент.

За його словами, заява Росії для української сторони була очевидною, оскільки напередодні Москва почала свідомо загострювати продовольчу кризу, заблокувавши рух суден із українським зерном.

– З вересня і до сьогодні у зерновому коридорі накопичилося вже 176 суден, які не можуть пройти своїм маршрутом. Деякі зерновози очікують уже понад три тижні. Це є абсолютно свідома блокада Росії. Це абсолютно прозорий намір Росії повернути загрозу масштабному голоду – для Африки, Азії, – наголосив він.

У Міністерстві інфраструктури підтвердили, що Україна не має наміру припиняти роботу “зернового коридору”. У відомстві нагадали, що робота “гуманітарного коридору” тривала навіть під час атак росіян по одеському порту.

– Україна залишається надійним партнером для цивілізованого світу і готова продовжувати оперативно збирати та відвантажувати агропродукцію для забезпечення глобальної продовольчої безпеки, – йдеться у заяві.

Як зазначили у Міністерстві, з початку підписання “зернової” угоди з українських портів було вивезено до різних країн світу понад 9 мільйонів тонн зерна. З них – 190 тисяч тонн української пшениці доставлено до країн, які опинилися на межі голоду.

Джерело

"Давній Галич" - Новини Галича та Івано-Франківщіни