Зеленський у Франції зустрівся з Макроном – Новини України

Зеленський у Франції зустрівся з Макроном - Новини України

Фото: CHRISTIAN HARTMANN/REUTERS

Пізно ввечері у неділю, 14 травня, президент Володимир Зеленський прибув до Парижа з візитом. Як повідомив лідер України в соцмережах, він уже зустрівся з президентом Франції Емманюелем Макроном.

– Париж. Із кожним візитом оборонні та наступальні можливості України збільшуються. Звʼязок із Європою міцнішає, а тиск на Росію зростає. Зустрінуся з моїм другом Емманюелем. Обговоримо найважливіші пункти двосторонніх відносин, – наголосив Зеленський.  

Під час зустрічі лідери країни обговорили надання Францією військової допомоги Україні, зокрема першочергові потреба для зміцнення обороноздатності та захисту українського неба.

– Було обговорено практичну взаємодію з Французькою Республікою для посилення потенціалу сил оборони України, необхідного для ефективного контрнаступу й звільнення окупованих територій, – наголосили на сайте Офіса президента. 

Зеленський також висловив надію, що Франція підтримає спільне рішення країн щодо “коаліції винищувачів”. Обговорили лідери країн і питання взаємодії для ефективної реалізації української формули миру.

– Глава Української держави висловив сподівання на залучення до Глобального саміту миру, який має відбутися цього року, якомога більшої кількості країн світу, зокрема держав Глобального Півдня. Він подякував Еммануелю Макрону за його дипломатичні зусилля, спрямовані на припинення Росією війни проти України та досягнення справедливого миру на основі української формули миру, – наголосили в публікації.

Піднімали президенти і питання підтримки Францією європейської та євроатлантичної інтеграції України. Зазначається, що Зеленський окремо наголосив на тому, що Україна очікує на конкретні політичні рішення Вільнюського саміту НАТО у відповідь на заявку України на членство в Альянсі.

– Ми очікуємо від Альянсу конкретних рішень щодо чіткого алгоритму руху України до членства в НАТО та щодо гарантування безпеки нашої країни на період до набуття членства, – сказав президент України.

Це другий візит президента України до Франціх під час повномасштабної війни із Росією. У лютому український лідер відвідував Єлисейський палац, де зустрічався з Макроном та канцлером Німеччини Олафом Шольцем.

Франція стала третьою країною, яку відвідує Зеленський за останні дні.  Його візит розпочався у суботу з Італії. Другою стала Німеччниа – на спільній прес-конференції з канцлером Шольцем Зеленський заявив, що контрнаступ розпочнеться після того, як він здійснить ще кілька іноземних візитів. 

Джерело

"Давній Галич" - Новини Галича та Івано-Франківщіни