Зеленський “взяв до відома” пропозицію про призначення Карася головою СБУ – Новини України

Зеленський "взяв до відома" пропозицію про призначення Карася головою СБУ - Новини України

Президент Володимир Зеленський відповів на петицію українців, де пропонується призначити лідера організації С14 Євгена Карася на посаду голови Служби безпеки України. Голова держави заявив, що “візьме до відома” цю пропозицію.

– Застосування мною, як головою держави, своїх конституційних дискреційних повноважень під час дії військового стану здійснюється виключно на основі, встановленого в Україні правового порядку – на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України. Враховуючи наведену пропозицію, викладену в електронній петиції, мною взято до відома, – заявив Зеленський.

У відповіді президента йдеться, що згідно з Конституцією, голова СБУ призначається рішенням Верховної Ради, а голова держави може вносити кандидатуру на призначення та звільнення. Водночас, президент має повноваження в умовах воєнного стану в країні приймати рішення про призначення або усунення голови СБУ, а виконувач обов’язків повинен відповідати вимогам, визначеним законодавством.

Петицію під назвою “Призначити головою Служби Безпеки України Карася Євгена Васильовича” було зареєстровано на сайті президента наприкінці липня Андрієм Скрипником. Звернення набрало понад 25 тисяч підписів українців, необхідних для розгляду президентом.

Джерело

"Давній Галич" - Новини Галича та Івано-Франківщіни