Зеленський відповів на звинувачення Росії щодо брудної бомби – Новини України

Зеленський відповів на звинувачення Росії щодо брудної бомби - Новини України

Фото: president.gov.ua

Володимир Зеленський прокоментував заяву Сергія Шойгу, про те, що Україна може застосувати “брудну бомбу”. За словами президента, якщо Росія телефонує і розповідає, що нібито Україна щось готує, то це означає одне: Росія вже все це і підготувала. 

– Вважаю, що зараз світ повинен максимально жорстко відреагувати. Якщо Росія підготувала чергове підняття ставок і черговий ескалаційний крок – вона вже зараз, превентивно і до будь-якого нового свого «бруду», має побачити, що світ це не проковтне, – сказав він у зверненні наприкінці 242-го дня війни.

Зеленський додав, що російська погроза ядерною зброєю проти держави, яка віддала свій ядерний арсенал під обіцянки безпеки з боку найбільших ядерних держав, – це підстава для санкцій та ще більшого посилення підтримки України. 

Президент зазначив, що Росія влаштувала шантаж радіаційною катастрофою на Запорізькій АЕС та підривом дамби Каховської ГЕС, а також використовує фосфорні боєприпаси, заборонені протипіхотні міни та увесь спектр озброєнь проти цивільної інфраструктури.

У неділю Міноборони Росії повідомило, що 23 жовтня відбулися телефонні переговори Сергія Шойгу з міністром оборони Великобританії Беном Уоллесом, міністром оборони Туреччини Хулусі Акаром та міністром оборони Франції Себастьяном Лекорнем. Шойгу довів до них “стурбованість можливими провокаціями з боку України із застосуванням «брудної бомби».

Міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба назвав заяву міністра оборони Росії брехнею та абсурдом. Радник керівника Офісу президента Михайло Подоляк поставив “попередження” Шойгу в один ряд із звинуваченнями у підготовці підриву Каховської ГЕС.

Джерело

"Давній Галич" - Новини Галича та Івано-Франківщіни